Hráč Týdne

Přemek Chroust: Na svém tréninku jsem nic zasádní neměnil

MEXICALI, MEXICO - MARCH 19:  Premek Chroust #12 of Team Czech Republic fields a ground ball during Game 5 of the World Baseball Classic Qualifier against Team Nicaragua at Estadio B-Air Stadium on Saturday, March 19, 2016 in Mexicali, Mexico. (Photo by Matt Brown/WBCI/MLB Photos via Getty Images) *** Local Caption *** Premek Chroust
MEXICALI, MEXICO – MARCH 19: Premek Chroust #12 of Team Czech Republic fields a ground ball during Game 5 of the World Baseball Classic Qualifier against Team Nicaragua at Estadio B-Air Stadium on Saturday, March 19, 2016 in Mexicali, Mexico. (Photo by Matt Brown/WBCI/MLB Photos via Getty Images) *** Local Caption *** Premek Chroust

Hráčem třetího extraligového týdne byl zvolen Přemek Chroust. K tomuto ocenění potřeboval konzistentní výkony ve třech zápasech Extraligy, kdy se výraznou měrou podílel na třech výhrách loňského vicemistra. Nadhazovači soupeřů s ním měli hodně práce a přes sedmdesáti procetní úspěšnost zisku met je pozoruhodné číslo. Přemek i navzdory ocenění zůstává skromný a v rozhovoru dokázal ocenit také hráče z ostatních týmů.

 

Přemku co pro Tebe znamená být Hráčem týdne?

Jsem rád, že si někdo všímá výkony hráčů. Minulý týden jsem chytil celkem formu a jsem rád, že to někdo dokáže ocenit. Je to pro mě navíc čest být vyhlášený hráčem týdne před tolika hráči české ligy. Co jsem slyšel, tak Matěj Hejma má třeba dobrou formu a pálí jeden homerun za druhým. A dalších dobrých hráčů je v lize strašně moc. Když se nad tím teď zamyslím, tak to má pro mě docela váhu. I když je to pouze za uplynulý týden.

Čemu bys připisoval svou dobrou formu?

Asi tomu, že jsem zaběhl do té své rutiny, kterou jsem dělal loni. Cítím se dobře. Mám svůj rytmus, svůj systém tréninků, který dodržuji. Prostě se cítím dobře.

Měnil si něco na svém tréninku oproti minulým rokům?

Vůbec nic. Rutina je stále stejná, nic zásadní jsem nezměnil.

V zimě si reprezentoval Evropu v asijské Zimní lize? Letos však budeš mít s Draky velmi náročný rok, kdy vás čekají boje v Extralize, evropském poháru a v Evropské lize. Plánuješ proto, že bys v zimě odjel za baseballem mimo Česko?

Aktuálně neplánuji nic. Nedávno mi psal manažér evropského výběru, že Evropa bude na 99% opět hrát Zimní ligu. Ale psal to zatím pouze informativně, takže nic neplánuji. Pokud by mně pozval do výběru, tak bych se rozhodoval dle toho, jak se budu cítit psychicky i fyzicky. Jestli budu mít po dvou letech normální offseason nebo si půjdu někam zahrát.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..