Česko

ME žáků v Třebíči má svého komiksového hrdinu

U12BEC2016_logo_kulate

Stadion Na Hvězdě v Třebíči bude letos v létě hostit baseballové Mistrovství Evropy žáků. Pořadatelé z klubu Nuclears nyní zveřejnili oficiální grafiku k šampionátu. Připravil ji známý český kreslíř Štěpán Mareš, který je například autorem kultovního kresleného seriálu Zelený Raoul vydávaného již 22 let časopisem Reflex. Motiv dětského hráče odpalujícího míček doplňuje na pozadí jedna z třebíčských dominant. Věž kostela sv. Martina nebyla vybrána náhodou – pyšní se totiž jedním z největších hodinových ciferníků v Evropě.

Premiéru měla kresba během slavnostního galavečera při vyhlašování výsledků ankety Sportovec kraje Vysočina. „S motivem lze dál pracovat a po dohodě se Štěpánem máme připraveno několik variant užití.“ Říká k neobvyklému provedení značky Robert Vávra z klubu Nuclears Třebíč. „Předlohou pro kresbu byla fotografie jednoho z místních hráčů. Součástí propagace akce bude i soutěž, zda někdo pálkaře z grafiky pozná.“ Dodává Vávra s úsměvem.

Štěpán Mareš je rodákem z Vysočiny. V Třebíči absolvoval gymnázium a netají se svojí náklonností k baseballu. „Vždy mě lákalo vyzkoušet si post nadhazovače, protože jsem měl silnou ruku a na škole jsem házel hodně daleko. I když tam to nebylo baseballovým míčkem ale granátem.“ Odpovídá Štěpán na dotaz, jaký post by si chtěl v baseballu někdy sám vyzkoušet.

„Mistrovství Evropy žáků je pro nás prestižní záležitostí, a to nejen díky tomu, že bude počtem přihlášených účastníků největším v historii. Naším přáním je, aby se areál Na Hvězdě zapsal do paměti a srdcí účastníků co nejlépe. Odpovídat by tomu měly i nadstandardní trofeje, které si z Třebíče odvezou všechny týmy. Jejich provedení je zatím tajemstvím. Můžu ale prozradit, že se na nich objeví také komiksový hrdina z kresby od Štěpána.“ Poodhaluje plány organizátorů Robert Vávra.

Štěpán Mareš předběžně přislíbil svoji účast přímo na červencovém evropském šampionátu. Třeba jej turnaj inspiruje a baseball z Třebíče se začne častěji objevovat i v jeho dalších oblíbených komiksových kresbách a seriálech známých v řadě zemí.

 

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..