MLB

6 důvodů, proč bude sezona 2017 pro Rockies úspěšná

Jon Gray of the Colorado Rockies is doused by teammates after…

Jon Gray of the Colorado Rockies is doused by teammates after pitching a complete game shutout against the San Diego Padres at Coors Field on September 17, 2016 in Denver, Colorado. The Rockies won… Get premium, high resolution news photos at Getty Images

Colorado Rockies od postupu do Světové série v roce 2007, nezažívá své nejlepší roky. My vám přinášíme šest důvodů, proč tomu bude v roce 2017 jinak.

 

Colorado sice ještě nevypadlo z bojů o divokou kartu, ale jejich šance již jsou spíše nereálné. Navíc se dá předpokládat, že poměr jejich výher bude nižší než 50%. I tak však mají v Denveru důvod na optimismus.

1. Mladá nadhazovačská rotace

Mezi baseballovými fanoušky jsou Rockies pověstní spíše slabou nadhazovačskou baterií. Po angažování Steva Fostera z Kansas City Royals se tato pověst pomaličky mění. Letos v Denveru do týmu úspěšně zakomponovali mladíky Jona Graye a Tylera Andersona. V září dali také šanci mladému Jeffu Hoffmanovi, kterého získali v rámci výměny za Troye Tulowitzkého. Nesmíme zapomenout ani na Tylera Chatwooda a Chada Bettise, kteří nemají ani 28 let. Startovat může také levoruký Chris Rusin. Dá se tedy předpokládat, že Rockies konečně přestává tlačit bota na místě nadhazovače.

2. Trevor Story

Rockies můžou poděkovat José Reyesovi a jeho suspendaci za domácí násilí. Díky tomu dostal na začátku sezony prostor mladý shortstop Trevor Story, jenž svými výkony dal zapomenout na Troye Tulowitzkého. Navíc jsou jeho výkony na pálce daleko lepší, než byly u Tula v jeho věku. Také v obraně se Trevor postupně zlepšoval. Trevor tak výborně doplnil již tak velmi kvalitní vnitřní pole ve složení Arenado/LeMahieu/Reynolds. Otázne je, jestli se povede udržet Reynoldse i pro nadcházející sezonu. Rockies totiž stále nemají adekvátní alternativu na první metu.

3. CarGo

Po odchodu Tulowitzkého se měl z Carlose Gonzáleze stát lídr týmu. Což se CarGovi povedlo i za pomoci dalších starších hráčů. Navíc si na pálce drží velmi dobrou formu. Příští rok bude také posledním v jeho kontraktu a Carlos se určitě bude chtít co nejlépe prodat. Protože mají Rockies mnoho mladých talentovaných hráčů do vnějšího pole, tak můžou pomýšlet také nad jeho výměnou a získat kvalitní posilu do bullpenu. Odborníci se také přiklánějí k možnosti, že by Carlos mohl zaujmout místo na první metě.

4. Dahl/Murphy/Tapia

Jména těchto tří hráčů vám asi moc neřeknou, ale dle předpokladů by měli v budoucnu patřit mezi ty lepší hráče v MLB. David Dahl to již ukázal hned při svém vstupu do Major League, kdy vyrovnal rekord v počtu zápasů s hitem při svém debutu.

Tom Murphy je svým věkem stále hodně mladý a nedá se předpokládat, že by na něj Rockies vzpoléhali jako na catchera číslo 1. Ale určitě jej více zapojí do hry. Tom letos dokázal v osmdesáti zápasech Triple A odpálit devatenáct homerunů, takže potenciál určitě má.

Samotným bodem je Raimel Tapia. Tento hráč letos udivoval svými výkony ve vnějším poli farmy Rockies v Albuquerque. Fanoušci v Denveru na fórech dlouho volali po tom, aby dostal šanci také v A-týmu, což se nakonec stalo v září. Navzdory tomu, že má Raimel pouhých dvaadvacet let, tak již předvedl, že výkonnost na MLB rozhodně má. Dá se předpokládat, že v příštím roce by se měl častěji objevovat v základní sestavě.

5. Zlepšení na pálce ve venkovních zápasech

Kromě slabého nadhozu byli Rockies známí také tím, že byl obrovský rozdíl v jejich výkonech na pálce na Coors Field a ostatních stadionech. Letos se však i v této statistice dokázali hodně zlepšit a nebylo žádnou výjimkou, když vyhráli venkovní sérii. Ve statistikách na venkovních stadionech jsou sice ve druhé polovině tabulky, ale oproti minulým sezonám, kdy byli nejlepším týmem na domácím stadionu a nejhorším na venkovních, je to obrovský rozdíl.

6. Flexibilita v offseason

Pokud by Rockies opustilo pár volných hráčů, tak jim stále zůstane dostatek prostředků k podepsání dalších hráčů. Otázkou je, jestli budou mít Rockies zájem podepsat Tylera Chatwooda. Hodně bude záležet na sumě, kterou bude požadovat. Ale nedá se předpokládat, že by jeho požadavky měli být extra vysoké.

Přemýšlet můžou také nad výměnou Carlose Gonzaleze, což by jim ušetřilo 20 milionů dolarů. Na druhou stranu podepsat musí Nolana Arenada, kterému letos končí smlouva. Variant je spousta, ale v Denveru však musí pomýšlet na to, aby neudělali chybu. DiamnodBacks by mohli povídat. Každopádně se dá očekávat, že v roce 2017 budou Rockies opět o něco silnější, než tomu bylo letos.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..