Aktuality

WBC 2017: Nizozemsko a Japonsko jsou v semifinále

Zatím co v USA v noci teprve odstartovala nadstavbová skupina F, tak skupina E již zná své postupující. Jsou nimi Nizozemci a Japonsko. Izrael nakonec překvapit nedokázal a končí ve skupině třetí.

Portoriko – Dominikánská Republika  3-1

Pro českého fanouška začínal tento zápas v trochu nevhodný čas ve 2:00. Kdo si však přivstal, tak rozhodně nelitoval. Oba týmy nám předváděli skvělý baseball, plný emocí a nádherných baseballových momentů.

Ten první přišel hned v první směně, kdy Dominikánci dokázali zaplnit mety bez jediného autu, ale Portoriko z této situace vyšlo bez ztráty kytičky. Hlavně závěrečná double play po příhozu z pravého pole byla neskutečná. No a následně v dohrávce šli Portoričané do vedení zásluhou singlu Moliny.

Jenže soupeř srovnával hned v další směně, když tentokrát poslal míč do ochozů Nelson Cruz. To však bylo ze strany Dominikánců vše. Portoriko pak dokázalo přidat ještě dva body. O jeden se dalším homerunem postaral opět Yadier Molina, který byl asi nejlepším hráčem na hřišti. I díky němu si Portoriko připsalo výhru a má dobrou startovní pozici před zbylými zápasy ve skupině F.

Kuba – Nizozemsko 1-14

V úterý Nizozemci nadělili dvanáct bodů Izraeli a o den později nešetřili ani Kubánce. Těm přidali ještě další dva body navíc a zápas skončil již po sedmé směně. Velkou měrou se o to přičinil Wladimir Balentien, který odpálil dva homeruny a zaznamenal 5 RBI. Po jednom homerunu přidali Decaster a Sams.

Po zápase tak bylo jasné, že Kuba se s turnajem loučí, když ve skupině E ani jednou nevyhrála. Nizozemci naopak čekali na výsledek dalšího zápasu, ve kterém fandili Japoncům. V případě jejich výhry by automaticky směřovali do semifinále. Tam se budou moct nově spolehnout na closera Los Angeles Dodgers Kenleyho Jansena, který by se mohl k týmu připojit.

Japonsko – Izrael  8-3

Před tímto utkáním bylo jasné, že oba týmy mají stále o co bojovat. Japonci by si výhrou zajistili postup, Izrael by výhrou bojoval o postup a případný čtvrteční dodateční zápas.

První polovina duelu nám nepřinesla žádné body. Velkou zásluhu na to měli oba stratující nadhazovači. Jak Josh Zeid, tak také Kodai Senga. Prvních bodů jsme se tedy dočkali až v šesté směně, kdy skóre otevřel homerunem Jošimoto Tsutsugoh. A od tohoto momentu nadhazovači zraele evidentně znejistěli a zkušení Japonci toho využili. Do konce směny přidali další 4 body a šli si za vítězstvím.

Izrael ještě zabojoval v deváté směně, ale třemi doběhy pouze korigoval nepříznivé skóre. Každopádně se jeho hráči za předvedené výkony na turnaji nemusí stydět. Japonsko se tedy počtvrté na World Baseball Classic dostalo do semifinále a může zabojovat o třetí triumf na tomto turnaji.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..