Aktuality

WBC 2017: Pradův rekord, parádní obrat Dominikánců

Sobotní program WBC nabídl českým baseballovým nadšencům velmi dlouhý večer plný skvělých momentů. Nejlepším výkonem historie turnaje se předvedl hlavně Martin Prado, který jako první odpálil pět hitů v jednom zápase.

Skupina C

Kanada – Kolumbie

Kanada vstoupila do tohoto zápasu aktivně a hned v první směně po hitu Freemana vedla 1-0. V té době však její fanoušci netušili, že je to poslední kanadský doběh v utkání. Od té doby převzali otěže duelu Kolumbijci a postupně přidávali doběhy. Kanadě nepomohl ani velký comeback nejlepšího nadhazovače National League z roku 2003 Erica Gagneho. Ten i ve svých jednačtyřiceti letech ukázal, že házet stále umí. Bohužel pro něj se Kanaďanům na letošním turnaji nedaří hlavně na pálce, kde jsou jejich výkony podprůměrné. A proto je možná již neuvidíme ve druhé fázi.

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

R

H

E

Kolumbie

 

0

0

1

0

1

1

0

0

1

 

4

11

0

Kanada

 

1

0

0

0

0

0

0

0

0

 

1

5

1

Dominikánská republika – USA

Tento souboj byl jednoznačně největším tahákem večera a sliboval velmi kvalitní baseball. To se nakonec i potvrdilo a viděli jsme fantastický souboj až do posledního autu. A přitom se nejdříve zdálo, že Američané by mohli v poklidu zvítězit, když před dohrávkou šesté směny vedli již 5-0.

Ale Dominikánci pak ukázali, proč jsou mnohými považováni za největšího favorita turnaje. Nejdříve v dohrávce šesté směny stáhli po homerunu Machada a RBi hitu Santany. V sedmé pak Castillo stáhl třetí bod. Do dohrávky sedmé směny poslali Američané na kopec Andrewa Millera, který v posledním playoff MLB lámal jeden rekord za druhým. Jenže Andrew asi formu nechal někde v minulém roce a Dominikánci proti němu pálili jeden hit za druhým. A pak to přišlo. Nejdříve Nelson Cruz tříbodovým homerunem poslal Dominikánskou republiku poprvé do vedení, aby o chvíli později na 7-5 zvyšoval Starling Marte a Andrew Miller se musel poroučet z kopce.

Dominikánci tak potřebovali uhrát tři auty a proto na kopec poslali zkušeného Familiu. Ten byl na rozdíl od Millera neomylný a nepovolil soupeři zisk mety a potažmo bodů. Dominikánská republika se tak mohla radovat z důležité výhry a Američané zítra musí bezpodmínečně vyhrát nad Kanadou. Vše by se ještě mohlo zamotat, kdyby zítra Kolumbie porazila Dominikánskou republiku. Každopádně skupina C slibuje zajímavý závěr.

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

R

H

E

USA

 

0

0

2

1

0

2

0

0

0

 

5

8

0

Dom.Republika

 

0

0

0

0

0

2

1

4

X

 

7

10

2

Skupina D

Itálie – Venezuela

Itálie porazila v úvodním utkání domácí Mexiko, což ji určitě dodalo sebevědomí. To se také ukázalo hned ze začátku utkání, kdy si postupně Italové vybudovali pětibodový náskok. Jenže pak přišel velký tlak Venezuely, která dokázala otočit skóre a v dohrávce deváté směny musela Itálie opět dotahovat manko. Tentokrát již její hráči nedokázali duel otočit, ale pouze vyrovnat a šlo se do nastavení.

V desáté směně Venezuela zásluhou Martina Prada dokázala stáhnout jeden bod. Pro Prada to byl již pátý hit v zápase, čímž vytvořil nový rekord World Baseball Classic. Italové sice měli k dispozici dohrávku, ale v ní nedostali žádného hráče na metu a tentokrát se museli spokojit s porážkou.

Venezuelané však kromě výhry počítají ztráty, když se jim v deváté směně zranili hned dva hráči. Absence nadhazovače Rodrigueze je určitě až tolik bolet nebude. Ale velmi nepříjemné by bylo, kdyby ztratili Salvadora Pereze, do kterého najel klubový spoluhráč Butera a Salvador z hřiště odešel s evidentně poraněným kolenem. Jak to s ním bude, to ukážou teprve vyšetření.

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

 

R

H

E

Venezuela

 

0

0

0

0

3

2

3

0

2

1

 

11

17

2

Itálie

 

1

0

2

2

0

0

2

1

2

0

 

10

12

2

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..