Pojďme se po týdnu opět podívat na novinky z nejlepší baseballové ligy světa. Tou největší jsou určitě noví členové Síně slávy.
Síň slávy má 4 nové členy
Členové asociace baseballových novinářů zvolili 4 hráče, kteří se stali novými členy baseballové Síně slávy. Novináři tak vybrali tuto čtveřici – Chipper Jones (97,2% hlasů z potřebných 75%), Vladimir Guerrero (92,9%), Jim Thome (89,8%) a Trevor Hoffman (79,9%). Prvním pod hranici 75% hlasů byl Edgar Martinez (70,4%), pro kterého to byl již devátý rok, kdy mohl být zvolen. Příští rok tak bude mít poslední šanci.
💎 Podpořte Diamond Queens
Naším cílem je neustále posouvat náš dívčí baseballový projekt kupředu. Pomozte nám vybavit hráčky vším potřebným!
Naše milníky:
- ▶ 10 000 Kč – Level 1: Dokoupení dalších dresů různých velikostí pro projekt Diamond Queens
- 🔒 25 000 Kč – Level 2: Nákup nového tréninkového vybavení (míče a pálky a pod.)
❤️ Chci podpořit tým
Mezi nezvolenými zůstal také dopingový hříšník Barry Bonds, kterému ke zvolení nepomůže ani to, že je držitelem rekordu v počtu homerunů. Orlando Hudson, jenž nedávno navštívil Českou republiku nedostal od novinářů ani jeden hlas.
El Titan jde do Mets
Už v některém z minulých článků jsme psali, že se o služby Adriána Gonzáleze zajímají New York Mets. Nyní má tato spolupráce reálné obrysy a zkušený mexický baseballista se tak stěhuje do New Yorku. Mets navíc nebude stát prakticky skoro nic, protože o naprostou většinu jeho platu se postarají Dodgers a Braves.
Perkins ukončil kariéru
Dlouholetý nadhazovač Minnesoty Twins Glen Perkins oznámil konec kariéry. Čtyřiatřicetiletý closer v posledních dvou sezonách nastoupil pouze do deseti zápasů a Twins nevyužili opci na jeho služby pro rok 2018. Místo toho smlouvu ukončili a Perkinsovi vyplatili 700 000 dolarů. Dle vedení klubu však nadhazovači nabídli místo v administrativním oddělení klubu, takže Perkins zůstane i nadále členem organizace, kde strávil celou svou profesionální kariéru.
Amarista do Tigers
Zkušený vnitřní polař Alexi Amarista podepsal kontrakt s Detroit Tigers. Amarista v uplynulé sezoně působil v Coloradu, které však neuplatnilo opci na rok 2018. S Tigers Amarista podepsal minorleagový kontrakt a dostal pozvánku na Spring Training.
Jackson míří do San Francisca
San Francisco Giants do svého týmu získali vnějšího polaře Austina Jacksona. Jackson v minulém roce působil v Clevelandu a do San Francisca přichází jako volný hráč. S klubem podepsal dvouletý kontrakt. Jacksonovi aktuálně chybí jediný zápas k tomu, aby měl na svém kontě 1000 utkání v MLB. Tento mílník tak dosáhne v dresu Giants.
Arizona podepsala 3 nadhazovače
Diamondbacks podepsali smlouvz se dvěma nadhazovači. Jak Antonio Bastardo, tak Fernando Salas i Kris Medlen souhlasili s minorleagovým kontraktem a místo v A-týmu si musí vybojovat ve Spring Training. Všichni však mají zkušenosti v MLB ze svých předchozích působišť a s největší pravděpodobnosti je na kopci Arizony uvidíme.
Singleton a Deetz suspendováni za doping
Vnitřní polař Jonathan Singleton, který působí převážne v MiLB dostal od vedení soutěže stopku na 100 zápasů za pozitivní dopingový trest. Singleton je prvním známějším hráčem letošní offseason, který byl potrestán za doping. V letech 2014-15 odehrál v dresu Astros 114 utkání v MLB. Druhým potrestaným hráčem je nadhazovač Dean Deetz, kterého trest je o 20 zápasů kratší. MLB kromě těchto dvou zmíněných potrestala další tři hráče působící v MiLB.
- Tucker Baca, P, Baltimore Orioles – 60 zápasů
- Montana Durapau, P, Pittsburgh Pirates – 50 zápasů
- Gabriel Noguera, P, Atlanta Braves – 50 zápasů
A-Rod na ESPN
Populární Alex Rodriguez podepsal tříletý kontrakt s televizí ESPN, kde bude působit jako komentátor ve vysílání "Sunday Night Baseball". V předešlých letech spolupracoval se stanici Fox Sports, kde bude i nadále působit jako analytik v průběhu playoff.
Připoj se na WhatsApp
Nový WhatsApp kanál s aktuálními informacemi a nabídkami
Přistoupit na kanál →
