AktualityMLB

MLB chce začít kontrolovat telefony v dugoutech

V posledních letech se v MLB začalo hodně mluvit o kradení signálů. A vedení MLB chce tomu zabránit.

Není to tak dávno, co baseballem cloumala aféra hacknuté databáze Houstonu Astros, kterou měl na svědomí zaměstnanec St. Louis Cardinals. Později byli penalizováni Red Sox za používaní Apple Watch a v playoff padlo podobné podezření na Arizonu.

V letošní sezoně by investigaci podobných případů měla dopomoct nové telefony v dogoutech. Ty by měly zaznamenávat komunikaci dugoutu s bullpenem. Jak píše Ken rosenthal v článku v The Athletic, tak Red Sox právě mohli používat telefón v dugoutu k tomu, aby se dozvěděli informace o signálech, které jim měl přinášel člověk od videa. Ten mohl zkoumat opakované záběry a pak informovat trenéry.

Jak však zároveň dodává, tak liga nemá problém s tím, že hráči kradou soupeři signály. Problémem je, pokud tak činí za pomoci moderních technologií. Uznává se pouze, pokud dokáže tyto signály odhalit hráč vlastním zrakem. Krádež signálů je také jeden z důvodů, proč hráči nesouhlasí s omezením počtu návštěv catchera na nadhazovacím kopci. Velmi jasně to ve svém tweetu napsal nadhazovač Lance McCullers.

 

 

Mnoho hráčů MLB se stejně jako McCullers nechává slyšet, že velmi často dochází ke kradení signálů za pomoci nových technologií. A to má právě na svědomí jeden paradox. Čím jednoduchší je jejich kradení, tím více se hra prodlužuje, protože bránící tým musí vymýšlet nové změny signálů. 

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..