Aktuality

Česko se v aktuálním žebříčku WBSC propadlo na 18. místo

Ve čtvrtek WBSC vydala aktuální žebříček baseballových krajín. Pro českého fanouška pohled na něj není příliš radostný.

Česká republika se totiž propadla o 4 příčky na 18. pozici. Na sedmnáctém místě je však Izrael, což je trochu s podivem při pohledu na aktuální stav izraelského baseballu. Izraeli však pomohlo účinkování jejich "reprezentantů" na World Baseball Classic. Dá se proto předpokládat, že se brzy žebříčkem propadnou.

Pro Českou republiku je však důležité, že letos může nasbírat dostatek bodů v mezinárodních turnajích a posunout se nahoru. Není to poprvé, co se český baseball v prvním aktualizovaném pořadí v daném roku o něco propadl. Následně se však dokázal dostat na vyšší pozice. Velmi důležité je obcházet také mládežnické turnaje, což je vidět na případu Itálie a Nizozemska. Obě tyto země nějakou dobu tyto turnaje nechávali nepovšimnuté a nyní jsou potrestány propadem v žebříčku. Itálie se dokonce po dlouhých letech dostala mimo elitní dvanáctku.

Po dlouhé době vidíme také změnu na prvním místě, kde se posledních letech drželo Japonsko. To nyní předstihli Spojené Státy Americké, kterým hodně pomohl titul na World Baseball Classic. Velkou radost můžou mít na Slovensku, které je na historicky nejlepší 32. pozici.

Připomeňme si, že prvních 12. krajín z konečného žebříčku roku 2018 si zajistí místenku na turnaji Premier 12, který se bude hrát v listopadu 2019. Z něj si několik (počet ještě není upřasněn) týmů zajistí přímý postup na Olympijské hry 2020.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..