Aktuality

Dvě hvězdy Nizozemska potrestány za doping

Již minulé léto jsme vás informovali, že dva hráči nizozemského týmu Curacao Neptunus byli obviněni z dopingu. Nyní oba znají trest za svůj prohřešek, který je hodně tvrdý.

Českému fanouškovi určitě nebudou jména Urving Kemp a Christian Diaz neznámé. Oba hráči totiž odehráli několik zápasů i proti české reprezentaci nebo v dresu Neptunusu proti českým týmům v evropských pohárech. Jenže oba zmíněné hráče v dohledné době na baseballových hřištích asi jen tak neuvidíme.

Kemp i Diaz totiž dostali za pozitivní dopingový test čtyřleté tresty. Dá se však očekávat, že se proti rozhodnutí odvolají. Ani jeden z nich s rozhodnutí antidopingové komise nesouhlasí a oba svorně tvrdí, že jsou oběťmi špatných doplňků. V Nizozemsku se však tento vysoký trest nesetkává s pochopením. Manažer Ronald Jaarsma si myslí, že čtyři roky jsou ve srovnání s jinými sporty příliš. Profesionální cyklisté totiž mohou závodit již po dvou letech. Navíc oba zmínění hráči nikdy předtím nedopovali.

Každopádně tato kauza není dobrou reklamou pro nizozemský baseball, který v posledních letech ztrácí na diváckém zájmu. A Curacao Neptunus teď musí řešit, kým oba zmíněné hráče v následujících letech nahradí.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..