Aktuality

V MiLB od nové sezony se změnami v pravidlech

Minor League Baseball dnes zveřejnila pravidla pro nadcházející sezonu pro farmářské soutěže. Zůstává Pitch Clock a nově se dočkáme běžců na metách v nastavených směnách.

 

V Evropě pravidlo běžců na metách známe již nějakou dobu, tak pro severní Ameriku je to novinkou. Nyní jej MiLB v trochu změněné formě aplikovalo také do svých pravidel. Na rozdíl od pravidel WBSC nebudou týmy dávat běžce na první a druhou směnu, ale pouze na druhou. Navíc si manažer nebude moct vybrat, kterého hráče z lineupu pošle na metu. Běžcem tak bude pálkař, který je v lineupu před hráčem, jenž má v nastavené směně pálit jako první.

Změn se dočkáme také v počtu návštěv na nadhazovacím kopci. V Triple A jich bude 6 na tým, v Double A 8 a v Single A 10. V nižších ligách počet návštěv nebude nijak omezen.

V MiLB již v minulé sezoně testovali časový limit pro nadhazovače a pokračovat v tom budou i v této sezoně. Nově se tento limit zkrátil z dvaceti na 15 sekund. Při obsazené metě/metách se Pitch Clock prodlouží na 20 sekund. Také pálkař musí být připraven v pálkařském boxu nejpozději 7 sekund před koncem limitu, jinak mu bude automaticky připsán strike. 

Na farmě Baltimore Orioles bude v letošní sezoně působit náš Martin Červenka a určitě se ho po sezoně na tyto změny v pravidlech zeptáme. 

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..