ČeskoRozhovory

Ben Ford: Hráči z USA mají obvykle více zkušeností, ale rozdíl se snižuje

Poprvé v historii se dějištěm Perfect game stala země mimo USA. Dokonce se pořádajícím stadionem stal Městský baseballový stadion, který patří brněnským Drakům, a tak se naskytla šance položit několik otázek jednomu z šéfů celé organizace a této šance jsme samozřejmě využili.

Za projektem Perfect Game najdeme našinci vcelku známé jméno Ford. Prezidentem celé organizace je Jerry Ford, viceprezidentem Andy Ford a v manažmentu sedí také Ben Ford. Ten nám při své návštěvě turnaje v Brně prozradil, jak se zrodila myšlenka založit organizaci. „Důvodem bylo, abychom pomohli baseballu v růstu,“ prozradil. „Na to navazujeme také tím, že nyní pomáháme baseballu růst i v Česku a v Evropě.“

V severní Americe jsou akce Perfect Game hodně populární i mezi samotnými hráči. Organizace se může pochlubit také tím, že do zápasů MLB nastoupilo již přes jedenáct set baseballistů, kteří se zúčastnili nějaké akce Perfect Game. Zajímalo nás proto, který z nich zanechal v Benovi největší dojem. „V MLB máme čím dál více hráčů, kteří prošli našim systémem,“ zamyslel se a jedním dechem dodal. „Nedá se tak říct, že by to byl pouze jeden hráč. Ale zmínil bych třeba Krise Bryanta, Bryce Harpera, Bustera Poseyho nebo Mikea Trouta.“

Nešlo obejít také ani to, že se poprvé v bohaté historii organizace, konala některá z jejich akcí mimo severní Ameriku. Zajímalo nás, proč si vybrali právě Českou republiku. „Základem byl náš vztah s Davidem (Winklerem) a Czech baseball academy. Máte tady skvělé zázemí a šikovné kluky. Navíc jsou tady dobří hráči a my doufáme, že budeme pokračovat ve spolupráci i nadále,“ řekl Ben Ford.

Ben za dobu existence Perfect Game viděl mnoho baseballistů z různých koutů světa. I proto zní zajímavě jeho srovnání amerických a evropských hráčů. „Jsou samozřejmě odlišní. Hráči z USA mají obvykle více zkušeností. Ale dvanáctiletí baseballisté, které přivedl David, s nimi dokázali soutěžit a nebyli od nich výkonnostně příliš daleko. Myslím, že ty starší děti mají v USA ještě více příležitostí a Evropané to pak mají složitější. Na druhou stranu se ten rozdíl rychle snižuje a vaši hráči se zlepšují. Je to vidět i na klucích z Evropy, kteří se dostali do profesionálních soutěží,“ dodal na závěr povídání Ben Ford.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Vašek Pacal

Začínající amatérský baseballový novinář

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..