AktualityMLB

Baseballisté Boston Red Sox postupují do Světové série

Pět zápasů finálové série stačilo, abychom poznali letošního vítěze American League. Tím se stali hráči Red Sox, kteří si tak zahrají ve Světové sérii.

ALCS 5/2018123456789RHE
Boston Red Sox001003000480
Houston Astros000000100151

Před pátým duelem měli Astros nůž na krku, protože věděli, že prohra jim ukončí sezonu. Na druhou stranu měli v rukávu eso v podobě Justina Verlandera. To hostující manažer věřil Davidu Priceovi, jenž si ve své kariéře ještě nepřipsal výhru v utkání playoff. Jenže tento zápas vše změnil.

Na první doběh se čekalo až do třetí směny, kdy J.D. Martinez svým prvním homerunem v této sérii poslal Red Sox do vedení. Domácím se naopak nedařilo prosadit se proti koncentrovanému Priceovi. Ten nejenže pálkařům Astros nenabízel příhodné nadhozy pro dobré odpaly, ale za 6 směn dokonce nepustil na metu ani jediného. Navíc hodil 9 strikeoutů, což je jeho maximum v playoff a je prvním nadhazovačem historie klubu, který v utkání playoff zaznamenal 9 strikeoutů bez darované mety.

Také Verlander vydržel na kopci 6 směn, ale s mnohem horším skóre. Kromě Martineze poslal mezi diváky také Rafael Devers. V šesté směně tak tříbodovým homerunem zvyšoval již na 4-0. Astros ve zbytku duelu dokázali pouze snížit zásluhou homerunu Marwina Gonzáleze a museli tak sledovat oslavy soupeře na vlastním hřišti. Jejich vyřazení navíc znamená, že již osmnáctou sezonu po sobě nedokáže tým obhájit vítězství ve Světové sérii, což je nejdelší prodleva v historii MLB.

Boston Red Sox budou počtrnácté bojovat ve Světové sérii. Naposledy bojovali o titul v roce 2013, ve kterém porazili St. Louis Cardinals 4-2 na zápasy. Na svého letošního soupeře si ještě musí počkat minimálně do dnešní noci. Blíže Světové sérii z National League mají baseballisté Los Angeles Dodgers, kteří vedou nad Milwaukee Brewers 3-2 na zápasy.

Po skončení finále American League přišlo i na vyhlášení nejužitečnějšího hráče série. Stal se jím Jackie Bradley Jr.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..