AktualityMLB

Red Sox jsou krok od zisku Commisioner´s Trophy

Pár hodin po třetím utkání nastoupili Red Sox a Dodgers k dalšímu vzájemnému duelu. Tentokrát se sice nenastavovalo, ale zápas rozhodně nenudil.

WS 4/2018123456789RHE
Boston Red SoxBoston Red Sox000000315981
Los Angeles DodgersLos Angeles Dodgers000004002690

Čtvrté utkání letošní Světové série se ze začátku neslo v poklidném duchu. Rich Hill a Eduardo Rodriguez dlouho pálkaře nepouštěli do tlaku. Vše se změnilo až v šesté směně, kdy uděřili domácí. Při plných metách se snažili hosté zahrát double play, ale po chybě catchera Vazqueze Dodgers otevírají skóre.

Dalším pálkařem je Yasiel Puig, proti kterému Alex Cora nechává na kopci leváka Rodrigueze. A ačkoliv má Puig letos tristní bilanci proti levákům, tak tentokrát se opírá do odpalu a míč posílá až mezi diváky. Dodgers vedou 4-0 a celý stadion je v euforii.

Jenže to ještě netušili, co je čeká. Dodgers stáhli z kopce do té doby vynikajícího Hilla a Boston se v sedmé směně nadechl k fantastickému obratu, když Puiga napodobil Mitch Moreland a najednou to bylo opět o jeden bod.

V sedmé směně Steve Pearce solo homerunem vyrovnává a najednou se hraje nový zápas.

V nastoleném trendu pak Red sox pokračují i v poslední směně. Brock Holt se nejdříve dostává na druhou metu, aby jej o chvíli později stáhl Rafael Devers.

V deváté směně pak hosté dokonávají skázu dalšími čtyřmi doběhy a snižují šance Dodgers na minimum. Před dohrávkou tak mají domácí velmi těžké úkol. Ale začínají velmi dobře. Dozier si vystál metu zdarma a následně dozier pálí homerun. Naneštěstí pro Dodgers je to z jejich strany vše a utkání tak končí stavem 9-6 pro Boston. Red Sox se tak dostávají do vedení 3-1 a již v neděli můžou slavit zisk nejcennější baseballové trofeje.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..