Aktuality

Neuvěřitelné drama v rozhodujícím utkání semifinále KBO

Když jsem nedávno psal o tom, jaká je škoda, že se u nás více nevěnuje pozornost japonské NPB, tak dnes přidávám také korejskou KBO. Rozhodující semifinálové utkání totiž nabídlo neskutečné drama.

  5. zápas SF 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 R H E
  Nexen Heroes 0 0 0 0 0 3 0 1 5 1 10 13 1
  SK Wyverns  0 0 0 0 0 6 1 2 0 2 11 11 1

Utkání, ve kterém šlo o všechno,  se rozjíždělo pomaleji a v prvních pěti směnách jsme neviděli ani jeden doběh. O co byli diváci ochuzeni v první polovině zápasu, to jim hráči nahradili v té druhé. Jako první se do vedení dostali hosté, když dokázali stáhnout 3 body v šesté směně. Jenže to jakoby nabudilo domácí baseballisty, kteří zatlačili na Jakea Brighama na kopci Nexenu a postupně začali stahovat bvod po bodu. Hosté nakonec v této směně protočili na kopci 3 nadhazovače, ale šesti bodům SK Wyvern zabránit nedokázali.

Domácí pak byli při chuti a hnaní hlučnými fanoušky si kráčeli pro výhru. Tedy, alespoň to tak vypadalo. Ještě před dohrávkou deváté směny totiž drželi pohodlný pětibodový náskok 9-4. Ale jak říkal legendární Yogi Berra “It ain’t over till it’s over”. A přesně to se potvrdilo tentokrát. Hosté začali kontaktovat nadhozy Sang-Su Kima a ačkoliv jej domácí rychle vystřídali, tak Byung-Ho Park homerunem vyrovnává utkání. 

To se nakonec přehouplo do nastavené desáté směny. A i tu začali hosté lépe, když první dva pálkaři zaznamenali úspěšný odpal a jeden stažený bod. V dohrávce tak měli hráči SK nůž na krku. Jenže Kang-Min Kim hned v úvodu dohrávky homerunem vyrovnal a následně Dong-Min Han dalším odpalem za plot rozjásal vyprodaný stadion. Spíše tedy podstatnou část, protože oba týmy jsou ze Soulu a v hledišti se mísily dresy obou celků.

SK Wyverns tak postupuje do Korean Series, kde se utká s loňským finalistou Doosan Bears. Bears jako vítězové základní části nemuseli hrát semifinále a tak budou před sérii, která začíná v neděli, odpočati. Naopak SK Wyvern budou psychicky nahoře a budou chtít dostoupat až na vrchol. Jejich manažer Američan Trey Hillman se navíc stal prvním zahraničním manažerem, který dovedl svůj tým až do Korean Series. Pro SK Wyverns to bude již osmá účast v Korean Series v historii. Na svém kontě mají zatím tři tituly. V letech 2007 a 2008 dokonce v Korean Series porazili Doosan Bears, se kterými se utkají také letos. 

Naopak Bears postoupili do finále počtvrté v řadě. V prvních dvou případech z toho byl titul a loni nestačili na Kia Tigers. Pokud by zvítězili, tak získají šestý titul v klubové historii. Finálová série začíná již v neděli a slibuje zajímavou baseballovou podívanou.

 

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..