AktualityČesko

TOP 5 události české extraligy 2018

Opět s koncem roka přichází čas bilancovat. Stejně jako minulý rok, tak i letos se podíváme na TOP 5 události uplynulé sezony české nejvyšší baseballové ligy.

 

Stejně jako každý rok, tak i letos bylo velmi složité vybrat TOP momenty a události letošní sezony české extraligy. Vždyť mimo náš výběr zůstaly výborné pálkařské výkony Petra ZýmyDaniela Vavruši. Také se fanoušci opět dočkali All-Star Game. Opomenout nesmíme ani výborný výkon Petra Čecha, který zahrál v obraně 208 zákroků bez chyby, což je druhý nejlepší výkon v sezoně v historii soutěže. Zmínit bychom mohli i velké horka, které provázely některé zápasy ligy, nebo nejvyšší návštěva v Czech series. 

5. Rekordní utkání

Hned v úvodu sezony 2018 se odehrálo nejdelší utkání historie extraligy. Postarali se o něj baseballisté Kotlářky Praha a Arrows Ostrava, kteří spolu soupeřili 4 hodiny a 21 minut. Překonali tak dosavadní platný rekord z roku 2016 (neoficiální rekord je ještě o něco delší). 

4. Malíkova šesti stovka

Jakub Malík začátkem května překonal hranici 600 hitů v základní části, což se mu povedlo jako čtvrtému hráči v historii české extraligy. Před ním jsou již jen Martin Střítecký (676), Pavel Budský (775) a nestarnoucí Aleš Navrátil (898).

3. No-hitter Roemera

V dubnu letošního roku byli fanoušci svědky šestého no-hitteru v historii české extraligy. Postaral se o něj nadhazovač Draků Wesley Roemer, který tak výraznou měrou přispěl k výhře 10-0 nad Eagles Praha. Wesley Roemer po základní části opustil tým Draků 

2. Terrell Joyce

Dlouho jsme v české extralize neměli tak skvělého silového pálkaře, jako to bylo letos v podání Terrella Joyce. Terrell dokázal odpálit 14 homerunů v základní části. Celkově získal 88 met a jeho statistika SLG1073) je třetí nejlepší v historii extraligy a nejlepší v letech, kdy se v naši nejvyšší soutěži může hrát pouze s dřevěnými pálkami. V Ostravě se určitě těší na další sezonu v podání tohoto pohodového hráče.

1. Arrows Ostrava

45 let čekalo mnoho generací hráčů i fanoušků ostravského baseballu na vysněný titul. Dočkali se až v uplynulém roce a v Ostravě si jej náležitě užili. Jestli se jim ho povede obhájit v roce 2019 se teprve uvidí.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..