ME: Češi po nastavení podlehli Velké Británii

(Last Updated On: 9.9.2019)

Po výhře nad Nizozemskem čekal na český výběrtým Velké Británie, který na šampionát přivezl několik Američanů a o den dříve výdatně potrápil Německo. České hráče tak nečekal jednoduchý zápas.

A potvdily to hned první směny zápasu. Oba startéři předváděli velmi dobrý výkon a na první doběh jsme museli čekat až do čtvrté směny, kdy Briti využili chyby v obraně českého výběru a stáhli úvodní doběh utkání. Boris Bokaj jinak házel velmi dobře a soupeře příliš do tlaku nepouštěl. 

V úvodu šesté směny poslal míč za plot Jordan Serena a Velká Británie vedla o dva body.

V sedmé směně nahradil Borise bokaje na kopci jeho spoluhráč z Ostravy Ondřej Satoria. Ten povolil Britům třetí doběh v zápase. Naštěstí v dohrávce se Češi konečně dokázali bodově prosadit a hned z toho bylo vyrovnání, když Martin Schneider zaznamenal tříbodový homerun.

to byl také konec pro startéra Británie alexe Webba a na kopec mířil Paul Kirpatrick, jenž zazářil na evropském šampionátu U23 v Praze, když vyházel výhru proti Nizozemsku.

V deváté směně pak česká obrana spolu s Petrem Minaříkem zvládla těžkou situaci, když Velká Británie měla běžce již na třetí metě. Naštěstí z toho žádný doběh nevytěžila. Také Češi dostali v dohrávce běžce do skórovací pozice a s dvěma outy přinutili soupeře ke střídání nadhozu. Kirkpatricka tak na kopci nahradil Richard Brereton. Ten nejdříve dal úmyslnou metu zdarma Martinu Schneiderovi. Následně si vystál metu zdarma také Matěj Hejma a Češi měli plné mety při dvou outech. V této situaci šel na pálku Martin Červenka. Bohužel po jeho odpalu letěl míč pouze nad vnitřní pole, kde jej ze vzudchu pro třetí out zachytil nadhazovač. Utkání tak šlo do nastavení.

Češi na kopec poslali Jana Nováka. Proti němu se po ulejce prosadil hned první pálkař a Británie obsadila všechny mety. Tato situace se ale nelíbila českému týmu, kterému se zdálo, že hráč byl out na první metě. Další hráč pak poslal míč do double play, ale Británie doběhla pro čtvrtý bod. Další dva pálkaři si ale vystáli metu zdarma a soupeř měl opět plné mety. Britové naštěstí z této situace další doběh nevytěžili.

Češi ale potřebovali v dohrávce doběhnout pro bod alespoň jednou, pokud si chtěli udržet naději na vítězství. Petr Čech nejdříve sebeobětovací ulejvkou posunul oba běžce do skórovací pozice. Následně Britové darovali metu zdarma Martinu Mužíkovi. Tomáš Juněc tak měl obsazené všechny mety a tepová frekvence českých fanoušků šla výrazně nahoru. Ještě víc se zvedla po tom, co byl Juněc strikeout. Naděje českého výběru tak mohl udržet Martin Červinka. Bohužel po jeho odpalu zahráli Britové out na druhé metě a připsali si první výhru na turnaji.

Český tým si prohrou trochu zkomplikoval šance na postup do čtvrtfinále, ale stále má vše ve svých rukou. Již v úterý večer na ně čeká outsider skupiny Švédsko a Češi musí nutně zvítězit.

  1 2 3 4 5 6 7 8 910   R H E
VELKÁ BRITÁNIE0001011001470
ČESKÁ REPUBLIKA0000003000373

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: