MBNázory

Komentář: Kontroverze v šestém zápase Světové série

Více, než o výhře Nationals, nebo další prohře v podání Justina Verlandera se po šestém utkání mluví o kontroverzním rozhodnutí hlavního sudí Sama Holbrooka.

V sedmé směně totiž vyhlásil out Trea Turnera kvůli bránění.

Od té doby se baseballová veřejnost dohaduje o tom, jestli to bylo správné rozhodnutí, či nikoliv. Také pod videem na našem facebookvém profilu hodně o rozhodnutí diskutujete. Mnoho z vás se na mně obrátilo s tím, jaký je můj názor na tuto situaci. 

Osobně se přikládám k tomu, že se jedna o krajní výklad pravidel a rozhodčí si to obhájil i v případě challenge v průběhu utkání. V rozhovoru pro televizi Fox to vysvětluje i uznávaný Joe Torre (z dalších třeba Jared Diamond – tweet)

U Sama Holbrooka se nejedná o první kontroverzní call. Již v roce 2012 ukázal, že rád využívá implementaci pravidel v praxi v její nejširší možné šíři, ačkoliv z pohledu hry to nedává příliš smysl.

Každopádně, důležité z mého pohledu je, že toto rozhodnutí nemělo žádný zásadní vliv na výsledek utkání. Naopak, vidím v něm jedno pozitivum. Před utkáním číslo 7 se vzedmuly emoce v baseballovém hnutí po celém světě. To jednoznačně probudí i sváteční diváky a očekávám obrovskou sledovanost rozhodujícího utkání.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..