MBOstatní

Premier 12: Japonci v generálce na finále porazili Koreu

V posledním utkání finálové skupiny se utkaly týmy, které již měli jistotu postupu do nedělního finále. I proto si manažeři šetřili své nejlepší nadhazovače a k vidění byl trochu bláznivý zápas s osmnácti doběhy.

Přes 44 tisíc diváků na stadionu Tokyo Dome vidělo první doběh dohrávce druhé směny, když Ryosuke Kikuchi odstartoval bodovou explozi. Korea totiž hned v další půlsměně vyrovnala, aby pak v dohrávce třetí směnyJaponci protočili lineup a stáhli šest bodů.

Kdo v té chvíli viděl šance Jižní Koreje velmi bídně, tak se nemohl více mýlit. Korejci totiž na začátku čtvrté směny dokázali zabrat a pěti doběhy se dotáhli na rozdíl jediného bodu. A takto to vypadalo až do konce utkání. Korejci neustále dotahovali skóre, ale nikdy se nedostali blíže, než na rozdíl jednoho doběhu.

Japonci tak zvítězili 10-8 a skončili na prvním místě finálové skupiny. To jim také pro finálový zápas zaručuje pozici domácího týmu. Finále začíná ve 12:00 středoevropského času a opět bude k dispozici na webu gametime.sport.

Tým R H E LOB
Jižní Korea 8 12 0 6
Japonsko 10 14 1 11

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..