MBOstatní

Premier 12: Obhájci titulu postoupili do finálové skupiny

Ve čtvrtek od 11:00 se spolu utkali Jižní Korea a Kanada. Dva týmy, které zvítězily ve svém prvním utkání a vítěz by si tedy zajistil postup do finálové skupiny.

Utkání se rozehrálo velmi rychle, ale před dohrávkou druhé směny přišlo dlouhé přerušení kvůli tomu, že musel být vystřídán hlavní rozhodčí.Chvíli to také vypadalo, že se nechá vystřídat také startující nadhazovač Jižní Koreje Kwanghyun Kim. Nakonec ale zůstal, což bylo pro další průběh utkání velmi důležité. Kim totiž šest směn doslova deptal pálkaře Kanady, když jim povolil pouze jeden hit.

Také Robert Zastryzny, jenž začínal na kopci Kanady házel velmi dobře a pět směn držel čistý štít. Skóre se tak měnilo až v šesté směně, kdy Korea dokázala vyhnat Zastryznyho z kopce a zaplnit všechny mety. Po odpalu Jaehwana Kima pak doběhli běžci pro dva body.

Kanada se poprvé prosadila až v dohrávce osmé směny, kdy Wesley Darvill dvoumetovým odpalem stáhl pro bod Pompeyho.

Naneštěstí pro Kanadu dokázali Korejci odpovědět v úvodu deváté směny, když Min Woo Park stáhl ze třetí mety Hyunsoo Kima. V dohrávce deváté směny se pak pálkaři Kanady nedokázali vůbec prosadit a Jižní Korea si tak připsala druhou výhru na turnaji. Obhájci titulu tak postupují do další fáze turnaje. Kanada o svou šanci bude bojovat v pátek ráno proti Austrálii.

Tým R H E
Korea 3 8 0
Kanada 1 3 0

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..