MBOstatní

Francouzská liga D1 přišla o jednoho účastníka

O víkendu Francouzská baseballová a softbalová federace (FFBS) představila rozpis zápasů na nadcházející sezonu poloprofesionální ligy D1.

Ta začne prvními zápasy až 12. dubna, tedy jako česká Extraliga až o Velikonocích. Francie bude totiž v březnu také hrát kvalifikaci na World Baseball Classic v Tucsonu v Arizoně.

Důležité však je, že liga přišla o jednoho účastníka, když se do nové sezony nepřihlásil celek Valenciennes Viperes, Ten byl jedním z nových účastníků soutěže v rámci loňského rozšíření ligy z osmi na 12 účastníků. Protože je D1 liga rozdělena na dvě skupiny A a B, tak v jedné z nich mají místo šesti jenom pět mužstev. To znamená, že každý týden bude mít jeden klub volno.

[ads_row][ads_col col=”cell”]

Skupina A

Savigny-sur-Orge Lions
Montigny-Bret. Cougars
Stade Toulousain
Rouen Baseball 76
Paris UC

[/ads_col][ads_col col=”cell”]

Skupina B

MUC Barracudas Baseball
La Rochelle Boucaniers
Metz Cometz
Clermont-Ferrand
Sénart Templiers
Nice Cavigal

[/ads_col][/ads_row]

Velkou změnou prošel i systém postupu do playoff. Loni se do něj dostali prakticky pouze vítězové jednotlivých skupin, kteří si to pak rozdali ve finále. Protože však měli Sénart i Rouen velmi brzy velký náskok, tak ostatní již prakticky v polovině základní části neměli o co hrát. Letos však postoupí do playoff čtveřice mužstev z každé skupiny a všechny série ve vyřazovacích bojích se budou hrát na 3 vítězné zápasy. Ta finálová začne 19. září.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..