MBOstatní

Olympijská kvalifikace i s hráči ze soupisek týmů MLB

V nadcházející olympijské kvalifikace v Arizoně, která je naplánovaná na konec března uvidíme také hráče, kteří jsou na čtyřicetičlenných soupiskách organizací Major League. Vedení soutěže se totiž domluvil s hráčskou asociací MLBPA, že kluby pro národní týmy uvolní hráče mimo šestadvacetičlennou soupisku.

Kvalifikace se tak budou moct zúčastnit i hráči, kteří nemohli reprezentovat například na prestižním turnaji Premier 12. Tam kluby MLB uvolňovali hráči mimo čtyřicetičlennou soupisku. Po dvanácti letech tak organizace MLB uvolní na mezinárodní turnaj lepší hráče. Tehdy kluby uvolňovaly hráče mimo pětadvacetičlennou soupisku na Olympiádu v Pekingu.

Problémem však je, že soupisky pro kvalifikaci musí být zveřejněné nejpozději 11. března. Samotný turnaj začíná o 11 dní později. Kluby však v tomto termínu zdaleka nemají o finálních soupiskách pro nadcházející sezonu. Toto rozhodnutí je pravděpodobně reakcí na to, že tým USA nedokázal postoupit na Olympiádu z turnaje Prmeier 12, kde byl od postupu vzdálený 3 outy. V Arizoně tak bude bojovat o postup s Kanadou, Kolumbií, Kubou, Dominikánskou republikou, Portorikem, Nikaraguou a Venezuelou.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..