MBMLB

Patrick Mahomes: Hvězda Super Bowlu byla draftována i do MLB

Prolínání baseballu a amerického fotbalu je v severní Americe hodně časté a pokaždé najdeme v obou soutěžích hráče, kteří si prošli draftem obou soutěží. Mnohem zajímavější je to v případech, kdy se jedná o hvězdu některé ze soutěží.

Nejinak je tomu v případě Patricka Mahomese. Hvězdného quarterbacka, který dovedl Kansas City Chiefs k první účasti v Super Bowlu za posledních 50 let. A na soupiskách účastníků Super Bowlu (i z minulých let) nenajdeme hráče, který by byl draftován později, než v roce 2014. Tehdy si totiž Mahomese vybrali Detroit Tigers jako nadhazovače v 37. kole. Mahomes byl tehdy hvězdou střední školy Whitehouse v Texasu, kde byl hvězdou nejen fotbalového týmu (rozuměj amerického fotbalu), ale také baseballového a basketbalového.

Skaut Tigers Tim Grieve o něm řekl: “Kdyby se soustředil pouze na nadhoz, tak bychom o něm mluvili jako o někom, kdo hází rychlostí 94-95 mil v hodině. Tak jak hází fotbalovým míčem, tak nějak házel i s baseballovým.”

Po tom, co byl Mahomes draftovaný z desáté pozice NFL draftu 2017 Kansasem, tak bylo víceméně jasné, že jej v MLB s největší pravděpodobností neuvidíme. Jeho práva však pro MLB stále drží Detroit Tigers, což vtipně komentoval jeden z uživatelů na Twitteri.

“S postupem Patricka Mahomese, bývalé draftové volby Tigers, do Super Bowlu, draftovali Detroit Tigers více startujících quarterbacků v Super Bowlu, než Detroit Lions.” (Lions jsou klubem NFL – pozn. aut.)

Pokud se nezajímáte o americký fotbal, tak vám i tak může být jméno Mahomes známé. V ltech 1992 až 2003 totiž Patrickův otec Pat Mahomes odházel 709 směn v MLB v dresech Twins, Mets, Rangers, Pirates a Red Sox. Také Pat o svém synovi řekl, že kdyby zůstal u baseballu, tak by jednoznačně měl na to, aby hrál v nejlepší lize světa.

Patrick Mahomes ale není jediným hvězdným quarterbackem, který v minulosti prošel draftem MLB. Jedním z draftovaných byl i rekordman a hrající legenda NFL Tom Brady. Dvojnásobný vítěz Super Bowlu Deion Sanders dokonce odehrál i devět sezon v MLB. Jednička nedávného draftu NFL Kyler Murray, kterého draftoval také Oakland Athletics, se před pár dny nechal slyšet, že by mohl zároveň hrát jak NFL, tak také MLB. V současnosti se do MLB snaží dostat také Tim Tebow, který má za sebou 5 let v NFL, kde drží několik rekordů quaterbacka v organizaci Denver Broncos.

Tom Brady byl kdysi draftován do MLB

 • Add to Phrasebook
   
  • No word lists for Slovak -> Czech…
    
  • Create a new word list…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
   
  • No word lists for Slovak -> Czech…
    
  • Create a new word list…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
   
  • No word lists for English -> Czech…
    
  • Create a new word list…
 • Copy
 
Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..