Baseballisté Třebíče odtajnili jméno trenéra – bude to Američan

(Last Updated On: 10.3.2020)

Odchod od týmu mužů k mládeži ohlásil trenér Jan Gregor už během loňského finále Českého baseballového poháru. O tom, kdo nově povede mladý celek, kterému několikrát po sobě těsně unikl postup do play-off baseballové Extraligy, jsme mohli jen spekulovat. Dnes klub Třebíč Nuclears oficiálně odtajnil jméno nového hlavního trenéra. Bude jím osmadvacetiletý Američan Stephen Swagerty, který tým z Vysočiny zároveň posílí i na nadhozu.

Vstup do nového ročníku Extraligy před domácím publikem čeká hráče Nuclears přesně za měsíc. Na Velký pátek 10. dubna 2020 nastoupí Na Hvězdě v Třebíči od 15:00 hodin proti Olympii Blansko.

V těchto dnech nový kouč Třebíče Stephen Swagerty ještě hraje v Queeslandu, kde s týmem Pine Hills Lightening postoupil z prvního místa do play-off druhé nejvyšší australské soutěže. Stephen pochází ze Sherwoodu v Arkansasu, kde také v pěti letech s baseballem začínal. V Třebíči tak začne už svoji třiadvacátou herní sezónu. Profesionálně působil v USA a Austrálii. A jaký má názor na baseball v Evropě?

„Myslím, že evropský baseball má silné základy a spoustu prostoru pro růst. Obzvláště pak v České republice. Je zde hodně talentů. Poprvé jsem tady měl možnost okusit baseball před dvěma lety, když jsem hrál za Hrochy Brno. Byl jsem ohromený odhodláním a snahou některých týmů po vítězství a rozvojem hráčů.“ Říká 195 cm vysoký nadhazovač, který už si také zjišťoval, co ho na Vysočině čeká.

„Jsem nadšený z nového zázemí, kterým je tréninková hala s posilovnou přímo v areálu. Na Hvězdě v Třebíči jsem už hrál a těším se, že se na sezónu stane mým domovským hřištěm. Taky jsem rád, že si budu moci prohlédnout město. Miluji totiž evropskou architekturu.“ Uvádí Stephen ke svému novému působišti. A jaký má s týmem Nuclears osobní cíl?

„Chtěl bych pomoct zlepšit celkovou bilanci zápasů a dovést Třebíč do play-off. Tým je mladý, má obrovský potenciál a každým rokem se zlepšuje! Chci zjistit, zda můžeme v letošní sezóně prorazit do play-off a být zde skutečným soupeřem.“ Uzavírá své plány nový hrající trenér Nuclears Stephen Swagerty.

Diváci se můžou těšit i na další zahraniční posily. Vedení klubu k nim zatím prozradilo jen tolik, že všechny budou ze zámoří. Zveřejňovat je chce postupně do zahájení nové baseballové sezóny, která začne už za měsíc.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: