ČeskoMB

Draci Brno podepsali spolupráci s Blanskem a Bučovicemi

V českém baseballu je kooperace mezi kluby Extraligy a První ligy vcelku běžná. Zmínit můžeme například spolupráci Eagles Praha s Jabloncem. Jenže aby kluby spolupracovali na úrovni Extraligy, to již úplně běžné není.

První náznaky však byly vidět již v loňském roce, kdy Draci Brno posílali své mladé hráče na hostování do Olympie Blansko a Nuclears Třebíč. V Blansku se nakonec do výborné formu dostal Dondrei Hubbard, který posléze podepsal profesionální smlouvu v nezávislé lize v USA a na podzim i se San Diego Padres. Zdá se, že vzájemná spolupráce oběma klubům prospěla a bude i nadále pokračovat. Olympia totiž s Draky podepsala dlouhodobou spolupráci.

„Využijeme mladé nadějné hráče, kteří se zatím neprobojovali do hlavního týmu Draků. U nás dostanou příležitost, pomohou nám k lepším výsledkům a také v extralize předvedou, jaká je jejich výkonnost,“ řekl pro brněnský Deník kouč Blanska Ivo Kučera.

Draci však nebudou posílat své hráče pouze do Blanska. Letos se totiž domluvili na spolupráci i s Bučovicemi, které působí ve druhé nejvyšší lize. Pro Výškovský Deník to přiznal předseda Pelikans Bučovice Lubomír Vykoukal. “Pro nás, jako malé město, je to těžké mít dostatek vlastních hráčů pro ligu, i když naši kluci jsou kvalitní baseballisté a na ligu mají. Ale je nás přece jen málo. Abychom mohli konkurovat první čtyřce, potřebujeme dvacet hráčů. Proto jsme oslovili nejúspěšnější tým v republice, Draky Brno. Jim se naše myšlenka zalíbila a domluvili jsme se na spolupráci,” řekl pro Deník.

“Máme velký počet hráčů a jsme rádi, když si můžou zahrát a na druhé straně je ta správná poptávka, po našich mladých hráčích,” řekl pro náš server Arnošt Nesňal z Draků Brno. “Naši mladí hráči se tak můžou dostat do Extraligy a nasbírat v ní zkušenosti. A-tým máme plný reprezentantů a tak je pro ty mladší hráče ve věku 18-19 let velmi obtížné si tu Extraligu zahrát.” Kromě spolupráce s Blanskem i Bučovicemi Arnošt Nesňal poukázal i na to, že i letos posílají na hostování hráče do Třebíče. Navíc Pavel Budský bude hostovat v dalším brněnském týmu Technice.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..