ČeskoMB

EXL: Dramatická koncovka v Blansku. Repríza finále pro Arrows

Dva zápasy nabídla baseballová Extraliga v pátek večer a rozhodně bylo co sledovat.

V Blansku se proti sobě postavili domácí Štěpán Havlíček a hostující Marek Minařík. A fanoušci na Strawberry Field viděli klasický duel nadhazovačů. Na první doběh se tak čekalo až do šesté směny, kdy dokázali hosté stáhnout jeden doběh. Jenže hned v dohrávce domácí kontrovali ziskem třech doběhů.

Oba startéři vydrželi na kopci šest směn. Štěpán Havlíček nakonec za 6.1 odházených směn povolil hostům pouze 3 úspěšné odpaly a do statistik si připsal 7 strikeoutů, čímž jich má již v základní části v Extralize víc než 100. a teprve v sedmé směně oba manažeři sáhli do svých bullpenů. Skóre se následně neměnilo až do deváté směny, která nabídla obrovské drama. Hosté za nepříznivého stavu dokázali bez jediného outu zaplnit všechny mety. Jenže následně byl David Nevěřil strikeout a David Vohánka poslal míč jen do vzduchu ke třetí metě. Jiskru naděje pak vykřesal Marek Minařík, který svým odpalem stáhl jeden bod. Jenže na třetí metě dokázali domácí tečovat zkušeného Marka Rejmana, kterého po proběhnutí třetí mety vracel trenér zpátky a domácí výborně zkrátili hru a dokázali jej tečovat. Tempo tak prohrálo i ve třetím utkání sezony. Naopak Blansko bere první výhru.

  1 2 3 4 5 6 7 8 9   R H E
Tempo Praha
0 0 0 0 0 1 0 0 1   2 4 2
Olympia Blansko
0 0 0 0 0 3 0 0   3 5 1

Při pohledu na startující nadhazovače v Ostravě se zdálo, že utkání Arrows s Eagles bude mít jasný průběh. Jenže polovinu zápasu tomu nic nenasvědčovalo. Hostující pálkaři se totiž dokázali prosazovat proti Borisi Bokajovi, kterému navíc nepomohla ani obrana a Eagles to dokázali trestat. Petr Vojta navíc dokázal držet šance krčských baseballistů nad vodou až do dohrávky páté směny. V ní jej na kopci nahradil Jan Konrád, který při svém prvním startu v soutěži pustil na metu první tři pálkaře domácích. Arrows v dohrávce stáhli 3 body a poprvé v zápase se dostali do vedení.

To si ostravští již dokázali pohlídat, i když hosté v deváté směně dostali na mety dva běžce při jednom outu. Mladý Matěj Satoria si pak ale poradil se Zdenkěm Machačkou i Martinem Jiránkem a Ostrava nakonec v repríze loňského finále zvítězila 9-5.

  1 2 3 4 5 6 7 8 9   R H E
Eagles Praha
0 2 2 0 1 0 0 0 0   5 10 0
Arrows Ostrava
0 1 3 0 3 2 0 0   9 12 3
 

Další program:

So 30. 5. 2020   16:00 Draci Brno Třebíč Nuclears   R. Chroust – Průša
    16:00 Tempo Praha Olympia Blansko   Rabinowitz – Hrbek
    16:00 Eagles Praha Arrows Ostrava   Duffek – O. Satoria
    16:00 Cardion Hroši Brno SaBaT Praha   Kucín – Jiří Vavruša
    16:00 Technika Brno Kotlářka Praha   Kočí – Padyšák
Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..