ČeskoMB

EXL: Kucin dotáhl Hrochy k výhře, Technika opět vítězně

V sobotu se mimo zápasu Kotlářky hrály i další zápasy české Extraligy. A i vnich bylo k vidění několik zajímavých výkonů.

Do Třebíče přijeli brněnští Hroši, kteří jsou jedním z adeptů na postup do Nadstavby. Domácí jim však do cesty postavili Lukáše Hloucha, který startoval na kopci Nuclears. Na druhé straně mu měl konkurovat Jan Kucin. A k k vidění byl dlouho parádní výkon nadhazovačů, ve kterém však měl od začátku navrch hostující startér. Ten nakonec vydržel na kopci celé utkání, v němž domácím povolil pouze tři úspěšné odpaly. Naopak jeho spoluhráči v útoku se činili, když již v první směně po chybě obrany doběhl pro bod Dan Ondroušek.

V páté směně pak přidal další doběh po solo homerunu mladý Jakub Mánek. V sedmé směně byl k vidění velmi nezvyklý inside-the-park homerun, který měl na svědomí Dan Ondroušek a pro Hrochy znamenal zvýšení náskoku již na 8-1. Domácí se prosadili pouze jednou, když také využili chyby v obraně soupeře a pro bod si následně doběhl Kamil Pejchal.

 

  1 2 3 4 5 6 7 8 9   R H E
Cardion Hroši Brno
1 0 0 0 1 0 6 1 0   9 9 1
Třebíč Nuclears
0 0 0 0 0 0 1 0 0   1 3 3

Po výhře v Blansku se chtěli baseballisté Techniky vítězně představit i na svém hřišti. A dařilo se jim hned od úvodu, když si v první směně Radek Burian poradil s plnými metami a v dohrávce pak trestal Matěj Menšík, který odpálil jednobodový homerun. Radek Burian pak na kopci ukazoval, že i když dlouhou dobu kvůli zranění v Extralize neházel, tak stále má co nabídnout. Na kopci nakonec vydržel 5 směn a hostům povolil dva úspěšné odpaly a 7 met zdarma.

Stejně jako v pátek, i sobotní utkání rozhodla jedna nezvládnutá směna v podání Olympie. Ta se totiž v páté směně dostala do vedení, o které však v dohrávce přišla, když domácí dokázali vyrovnat. V šesté směně pak Technika poslala na kopec Michala Sobotku, proti kterému hosté stáhli jeden doběh a měli opět navrch. Jenže to netušili, co je čeká v dohrávce. Do ní šel na kopec místo startujícího Štěpána Havlíčka David Farkaš a jeho nadhozy evidentně domácím svědčily. Rozjeté domácí pak nedokázal zastavit ani Tomáš Jelínek a Technika zaznamenala 9 doběhů. Na pálce se v jejich dresu dařilo hlavně dvojici Robert RegnerRichard Sázavský, kteří si připsali po tři hity. Technika si tak připsala výhru v obou úvodních duelech sezony, což je jí naposledy stalo v roce 2013.

 

  1 2 3 4 5 6 7 8 9   R H E
Blansko
0 0 0 1 2 1 0       4 4 0
Technika
1 0 0 0 3 9 1       14 16 5

Duel SaBaTu s Eagles začal kvůli hrozícímu dešti o 30 minut dříve, než bylo původně naplánované a nakonec kvůli dešti skončil předčasně po šesti směnách. Domácí postavili na kopec Jiřího Vavrušu, který nakonec vydržel ve hře celých šest směn. Stejně tak hostující Ondřej Hegr. Nakonec se ale z těsné výhry 5-4 radovali hosté. Domácí nepomohlo ani to, že zaznamenali dvanácti hitů oproti osmi na straně Eagles. Nejaktivnějšími pálkaři duelu byli Jaroslav Petřina a nestárnoucí Michal Müller. Oba si připsali tři úspěšné odpaly.

Nadhazovači Kotlářky odházeli no-hitter

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..