MBMLB

MLB dnes předloží Hráčské asociaci návrh plánu na start soutěže

V úterý předloží komisař Major League Baseball Rob Manfred Hráčské asociaci (MLBPA) návrh majitelů klubů na start soutěže v tomto roce. Součásti návrhu má být otevření tréninkových kempů v polovině června a začátek ligy 4. července.

Sezona by měla být zkrácena na 82 zápasů a DH (suplující pálkař) by měl být povolený i v zápasech Národní ligy. Podle návrhu by do playoff letos postoupilo 14 mužstev místo tradičních deseti. Změn by se měly dočkat také nastavené směny. V nich by týmy MLB mohli nastupovat podobně jako v zápasech pod hlavičkou WBSC s běžci na metách. Všechny zápasy by se navíc hrály bez přítomnosti diváků.

Součásti návrhu, který může narazit u zástupců Hráčské asociace, je nabídka klubů, že na platy hráčů půjde 48% zisků z této sezony. Na tento návrh již reagoval ředitel MLBPA Tony Clark, který řekl, že to považuje za nepřijatelné. “Systém, který omezuje výplaty hráčů na základě příjmů, je platovým stropem. Tečka. Není to první návrh platových stropů, který jsme obdrželi. A pravděpodobně nebude poslední.” MLBPA se obává, že kluby zneužijí situace s pandemií koronaviru a budou se snažit zavést platový strop.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..