MBMLB

MLB pravděpodobně předloží Hráčské asociaci plán na restart soutěže

Podle zahraničních médií se zdá, že MLB již konečně má nějaký plán postupného návratu do akce. Soutěž je nyní pozastavená z důvodu pandemie koronaviru.

Servery The Athletic a New York Post zmiňují, že nejpozději do týdne by mělo vedení soutěže předložit Hráčské asociaci návrh na návrat hráčů do akce. Ten by měl počítat s tím, že v druhé polovině června by se uskutečnil letos již druhý Spring Training a začátkem července by se měla rozběhnout samotná soutěž. Ken Rosenthal ve svém článku dokonce píše, že Cleveland Indians měli svým hráčům oznámit, aby se připravili na to, že tréninkový kemp začne 10. června a samotná soutěž se rozběhne 1. července.

Všichni novináři zároveň v článku upozorňují, že podmínkou pro tento restart soutěží je hlavně to, aby se situace s pandemií koronaviru v USA v nadcházejících týdnech zlepšovala. Pokud by se tak nestalo, tak by to mohlo ohrozit celou snahu MLB rozjet ještě letos.

Pokud by se pak soutěž rozjela, tak podle Kena Rosenthala by fungovala v karanténním režimu. Nejpravděpodobnější je stále možnost, že by se odehrála v jednom regionu. Expert Bílého domu na koronavirus Dr. Anthony Fauci se nechal slyšet, že “karanténní liga” je ideální cestou, jak odehrát soutěž v době pandemie.

Poslední otázkou je, jak k tomu přistoupí hráči. Například nadhazovač Boston Red Sox Collin McHugh se pro média vyjádřil, že hráče nikdo nemůže nutit, aby riskovali své životy. Dodal, že by bylo dobré, aby MLB letošní sezonu zrušila.

Naopak fanoušci by s největší pravděpodobností soutěž i bez diváků v ochozech sledovali. V nedávné anketě v USA se 65% sportovních fanoušků vyjádřilo v tom smyslu, že jsou za to, aby se liga rozběhla i bez diváků, ale alespoň na televizních obrazovkách. Nejbližší dny by mohly ukázat, jak se situace kolem letošní sezony MLB rozjede.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..