MBMLB

Je to oficiální. Minor League Baseball se letos hrát nebude

Ačkoliv se toto rozhodnutí očekávalo již několik týdnů, tak teprve dnes se stalo oficiálním. Nižší farmářské soutěže MiLB se letos nerozběhnou. Informovalo o tom vedení MiLB i samotné kluby na svých sociálních profilech.

Minor League Baseball se tak nerozběhne poprvé ve své historii. MiLB vznikla v roce 1901 a od svého vzniku se nestalo ani jednou, že by se soutěž nehrála. Nezastavila ji ani válka, ani stávka majitelů s hráči. Stop ji vystavila až nemoc Covid-19.

Pro mnoho hráčů to není dobrá zpráva. Někteří můžou pomýšlet na to, že se dostanou na šedesátičlennou soupisku A-týmu a budou k dispozici v případě zranění některého z hráčů. Možnost zahrát si baseball budou moct mít také v některé z nezávislých profesionálních a poloprofesionálních ligách v USA. Několik hráčů by mohlo zkusit štěstí v Asii v některé z tamních soutěží. Dobrá zpráva to není ani pro českého reprezentačního catchera Martina Červenku. Pokud by se nedostal na soupisku Baltimore Orioles pro přípravný kemp, tak pro něj sezona v zámoří s největší pravděpodobností skončila. Na druhou stranu bychom jej mohli vidět v dresu Kotlářky v české baseballové Extralize. 

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..