MBMLB

MLB: Majitelé klubů a hráči se neshodnou na délce obnovené soutěže

Ačkoliv se mluvilo o tom, že by Major League Baseball mohla začít 4. července, tak zatím stále není jasná definitivní dohoda mezi hráči a majiteli klubů. Bez ní liga začít nemůže. A zatím se obě strany nedokáží shodnout na podmínkách restartu, obzvlášť na výši platů a délce soutěže.

Podle nejnovějších informací Jeffa Passana z ESPN to vypadá, že majitelé klubů se soustředí na krátkou variantu soutěže, kdy by každý klub odehrál48 zápasů v základní části. Naopak MLBPA (Hráčská asociace) požaduje 82 utkání. Majitelé klubů argumentují tím, že každé odehrané utkání bez fanoušků v ochozech jim přinese ztrátu 640 000 dolarů. Pokud by se mělo hrát víc jak 48 zápasů, tak majitelé od hráčů požadují, aby se jim ještě více krátili jejich mzdy.

MLBPA zas argumentuje tím, že majitelé nedodali relevantní důkazy, že by jejich ztráty za každý zápas byly tak velké. Dokonce ze ozývají hlasy, že majitelé vyvíjejí až moc velký nátlak na snížení platů. Někteří experti se domnívají, že majitelé hráčům naznačují, že pokud nekývnou na další snížení platů, tak se letos MLB nerozjede. V neposledním řadě nesmíme opomenout ani pozici komisaře Roba Manfreda. Ten může oznámit také to, že sezona se bude hrát 48 utkání, aniž by měl posvěcení od MLBPA. Otázkou je, co by to udělalo s důvěrou mezi oběma stranami a jestli by to nebyl zárodek další případné stávky. Nezapomeňme, že obě strany nyní jednají také o nové Kolektivní smlouvě.

Obě strany však stále deklarují, že by chtěly, aby se letošní sezona rozehrála začátkem července a že v následujícím týdnu ještě víc zintenzivní vzájemné rozhovory. A fanoušci? Těm nezbývá, než jen čekat a doufat.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..