MBMLB

MLB odeslala hráčům další návrh. Ti jej asi opět odmítnou

Vedení MLB odeslalo v pátek Hráčské asociaci (MLNPA) nový návrh pro letošní sezonu. Ten počítá s tím, že by každý tým odehrál 72 zápasů a hráči by dostali 80% platů z poměrné částky jejich platů.

Pokud by epidemie nemoci Covid-19 připravila soutěž o playoff, tak by hráči dostali pouze 70% poměrné částky.Týmy by mohly mít na soupisce 29 hráčů v prvním měsíci a sezona by začala 14. července. Konec základní části by byl 27. září. Každý hráč by se mohl rozhodnout, jestli chce hrát, ale za sezonu by nebral plat a neodečítala by se mu tak z aktuálně platné smlouvy.

Reklama

Okamžitě jak se objevil tento návrh na zpravodajských webech, většina odborníků se shodla na to, že hráči jej nepřijmou, protože majitelé klubů v něm neudělali prakticky žádný kompromis oproti předešlému návrhu. Hráči stále žádají, aby majitelé dodrželi domluvu z března, kdy se obě strany dohodly na vyplácení 100% poměrné částky platu. Nyní se tak zdá, že vše směřuje k tomu, aby komisař Rob Manfred pravděpodobně v příštím týdnu oznámil sezonu, v niž každý klub odehraje 48 zápasů.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..