ČeskoMB

Nadstavba o Extraligu má za sebou druhý víkend

Dalšími zápasy pokračovala Nadstavba o Extraligu. Bohužel se kvůli dešti neodehrál kompletní program, když se nedohrálo utkání na SaBaTu.

Olympia Blansko – SaBaT Praha 1-2, 6-2 (nedohráno)

V prvním utkání této série byla k vidění vyrovnaná bitva, které dominovali oba startéři. Domácí Jakub Kostka a hostující Jiří Vavruša. Ti udrželi nulu na tabuli doběhů dlouhých 8 směn. Skóre se tak nejdříve měnilo až v deváté směně, kdy se poprvé prosadili, který dokázal využít chyby domácí obrany. Jenže hosté vedení nedokázali udržet, když v dohrávce také vyrobili jednu chybu a Blansko vyrovnalo.

O vítězi prvního duelu tak rozhodlo nastavení. V něm SaBaT dokázal stáhnout jeden doběh a dostal se opět do vedení. Do dohrávky pak na kopci Vavrušu nahradil Matěj Hejtmánek a s přispěním dvou strikeoutů udržel svému týmu těsnou výhru.

Nedělní odveta byla bohužel kvůli dešti v průběhu páté směny přerušena a dohraje se (nebo znovu odehraje) v náhradním termínu. Blansko v té chvíli vedlo nad SaBaTem 6-2.

Nuclears Třebíč – Technika Brno 4-0, 7-13

Dva rozdílné zápasy odehráli Třebíč a Technika. Zatím co v prvním dominovali Lukáš Hlouch a Michal Kočí, tak v druhém naopak měli navrch pálkaři. Nejvíce z nich vyčníval Matěj Menšík, který zaznamenal 4 hity a 6 RBI. Díky tomu se oba celky rozešly smírně.

Blesk Jablonec – Klasik Frýdek-Místek 5-8, 12-8

Ke druhému dvojzápasu barážových soubojů o postup do české nejvyšší baseballové soutěže museli baseballisté Frýdku-Místku zajet až do Jablonce. A s jedním z adeptů na postup dokázali uhrát vyrovnaný výsledek.

První výhra přišla hned v prvním utkání, kdy se na kopec postavil Matyáš Kozel. Osmnáctiletý talent Frýdku-Místku opět ukázal, že jeho výkony rostou každým zápasem a pálkařům Jablonce povolil za sedm směn pouze 2 doběhy. Jeho spoluhráči dokázali přitlačit na domácí nadhazovače a obranu, a i s přispěním chyb soupeře nakonec stáhli 8 doběhů. Klasik díky tomu v prvním duelu zvítězil 8-5.

Naopak úvod druhého zápasu Frýdku-Místku nevyšel, když se Jablonec dokázal prosadit proti Tomáši Volnému a hned v první směně stáhl 6 doběhů. Po jeho vystřídání se frýdeckomístečtí baseballisté snažili stahovat náskok domácích, ale to se jim nakonec nepovedlo a prohráli 8-12. Oba týmy tak mají po dvou sériích stejnou bilanci dvou výher a dvou proher a jsou na děleném čtvrtém místě barážové tabulky.

„V prvním utkání jsme šli rychle do vedení, které se nám díky soustředěné hře v obraně a kvalitnímu nadhozu podařilo až do konce utkání udržet,“ hodnotil víkendovou sérii autor pěti úspěšných odpalů Michal Baker. „V druhém zápase nám bohužel nevyšel začátek, což se nakonec ukázalo jako klíčové, protože i když se nám v útoku dařilo, nedokázali jsme tento rozdíl již stáhnout. Do příštích zápasů bychom chtěli zapracovat na výběru lepších nadhozů a běhu na metách, který nás poslední zápasy stojí spoustu bodů. A také hodně nervů,“ dodal na závěr odchovanec Klasiku.

Následující víkend se v rámci barážových bojů baseballisté Frýdku-Místku poprvé představí na svém hřišti, když ve dvojzápase přivítají Hlubokou nad Vltavou. Ta zatím v baráži nasbírala tři výhry a jednu prohru.

tisková zpráva BK Klasik FM

Hluboká nad Vltavou – Pelikans Bučovice 10-0, 11-10

Šest chyb udělali baseballisté Bučovic v prvním utkání proti Hluboké a to je stálo vítězství. Domácí nakonec pohodlně zvítězili rozdílem po sedmi směnách.

do druhého zápasu naopak Bučovice vstoupili velmi dobře a po třech směnách vedli již 9-2. Jenže Hluboká se nevzdávala a postupně přidávala další doběhy. Do deváté směny se tak šlo za vyrovnaného stavu 10-10. V ní nejdříve Hluboká přidala další doběh po třímetovém odpalu Michala Soukupa. Na to již Bučovice nedokázali odpovědět a připsali si třetí prohru v Nadstavě o Extraligu.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..