ČeskoMB

EXL: První finálové utkání vyhráli Draci Brno

V pátek večer odstartovala letošní finálová série české baseballové Extraligy. V úvodním utkání se po výhře 6-1 radovali brněnští hráči, který tak vedou 1-0 na zápasy.

Ostravští baseballisté přitom do utkání vstoupili dobře a hned v první směně dokázali proti Radimu Chroustovi zaplnit všechny mety a stáhnout jeden bod. Jenže hned v dohrávce domácí zatlačili na Borise Bokaje a čtyřmi doběhy otočili utkání ve svůj prospěch. Jak se nakonec ukázalo, tak první směna určila vítěze duelu. Radim Chroust ve zbytku duelu nepovolil ani jeden doběh a zařídil pro svůj tým vítězství.

Na straně Ostravy se v sedmé a osmé směně na kopci představil Marko Vykoukal, proti kterému Draci přidali jeden doběh. Draci na pálce zaznamenali 10 hitů a postaral se o to celý lineup týmu. Pouze Arnošt Dubový měl na svém kontě dva úspěšné odpaly.

“Sice se nám podařilo dobře vstoupit do zápasu, ale Draci dokázali odpovědět a vytvořili si náskok, který se nám nepodařilo stáhnout.” řekl pro facebookový profil ostravského klubu Aleš Navrátil.

Finálová série pokračuje v sobotu od 19:00, kdy se hraje druhý zápas v Arrows Parku v Ostravě-Porubě. Utkání bude opět možné sledovat na TV Tipsport nebo na Facebooku.

 123456789 RHE
Arrows Ostrava1 0 0 0 0 0 0 0 0 131
Draci Brno4 0 01 0 0 01 610 0
Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..