ČeskoMB

EXL: SaBaT přišel o Extraligu. Místo něj postupuje Hluboká

V sobotu se dohrávalo velmi důležité utkání mezi SaBaTem Praha a Olympií Blansko. Tento duel pečlivě sledovali také baseballisté a fanoušci z Hluboké, protože pokud by SaBaT nedokázal zvítězit, tak by do Extraligy postoupil právě klub z jihu Čech.

Utkání se původně rozehrálo začátkem srpna, ale kvůli dešti muselo být dohráno až tuto sobotu. SaBaT do dohrávky duelu vstupoval za nepříznivého stavu 2-6, ale v dohrávce páté směny měli při dvou outech na metách dva běžce. Jenže hned jejich první pálkař nedokázal z této situace stáhnout doběhy. To se povedlo až o směnu později, kdy Jakub Němeček sebeobětovacím odpalem dal pražskému týmu naději.

Jenže Olympie dokázala zabrat hned v následující směně, kdy přidala další dva doběhy. Ještě větší pohroma pro domácí přišla v deváté směně, kdy hosté dokázali bez jediného outu zaplnit všechny mety. Nakonec z toho byly 4 doběhy a Olympia před dohrávkou vedla 12-3. Domácí v dohrávce pouze snížili na 4-12 z jejich pohledu a po posledním outu se rozloučili s Extraligou.

Do ní tak postupují hráči Hluboké nad Vltavou. V příští extraligové sezoně tak budeme mít v nejvyšší soutěži dva nováčky. Navíc bude mít v Extralize zastoupení 7 měst, což je nejvyšší číslo v historii soutěže. Samozřejmě, k tomu je potřeba, aby oba prvoligisté do Extraligy nastoupili.

 123456789 RHE
Blansko2 01 03 02 04 12152
SaBaT2 0 0 0 01 0 01 4123

Konečná tabulka Nadstavby

  W  L 
Olympia Blansko104
Třebíč Nuclears95
Blesk Jablonec86
Sokol Hluboká86
SaBaT Praha86
Technika Brno68
Klasik Frýdek-Místek68
Pelikans Bučovice113
Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..