MBMLB

MiLB: Prezident Minor League oznámil svou rezignaci

Po osmadvaceti letech končí v čele Minor League Baseball její prezident Pat O’Conner. Ten by měl skončit v čele MiLB na konci letošního kalendářního roku.

Toto oznámení přichází v době, kdy MiLB a MLB rokují o nové Dohodě profesionálního baseballu (PBA) a také o nadcházející podobě farmářských soutěží. A v rámci změn, které žádají majitelé organizací Major League by podle dostupných informací mělo být v nižších soutěžích o 40 týmů méně, než je tomu nyní. to by znamenalo také zánik mnoha mužstev.

Samozřejmě majitelům se klubů MiLB se tato myšlenka nelíbí. Také Pat O’Conner byl velkým zastáncem toho, aby se neredukoval počet týmů. Týmy z nižších soutěží navíc mají mnohem lepší vyjednávací pozici, než tomu bylo v roce 1990, kdy se domluvila stávající podoba dohody, která nebyla pro celky z MiLB příliš přívětivá. Mezitím se totiž týmy, které mnohdy pouze přežívaly, změnily na organizace v hodně mnoha milionů s velmi dobrými ekonomickými výsledky. Také v MiLB v posledních letech, na rozdíl od MLB, čísla návštěvnosti spíše stoupaly.

Jak se nyní bude vyvíjet situace a domlouvání mezi MLB a MiLB není jisté. Ozývají se hlasy, že odchod Pata O’Connera není pro farmářské soutěže příliš dobrou zprávou. Naopak některé hlasy mluví o tom, že to naopak může obě strany nakopnout. Navíc Pat již nepatřil do vyjednávacího týmu MiLB, protože ten se v průběhu srpna obměnil. A právě nový prezident by mohl najít kompromisy, které by dopomohly nové dohodě, která by byla ke spokojenosti obou stran.

Bude tedy zajímavé sledovat, jak se celá situace mezi MLB a MiLB bude nyní vyvíjet. Stávající Dohoda totiž končí 30. září a obě strany se budou muset domluvit na nové nejpozději do začátku Spring Training. Rozhodně budeme po sezoně tuto situaci více sledovat.

Kane County Cougars Minor League Basebal” (CC BY 2.0) by willowbrookhotels

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..