MBOstatní

CPBL: Skvělý Tim Melville poslal Lions do playoff

Neuvěřitelný souboj dvou skvělých nadhazovačů nabídl páteční zápas mezi Fubon Guardians a Uni-President Lions (zkráceně Uni-Lions). Ten také rozhodoval o tom, kdo bude mít šanci zahrát si o letošní titul. Nakonec ale po prohře 0-2 pro Fubon sezona končí.

Dvojice Henry Sosa a Tim Melville celý páteční duel dokazovala, proč patří mezi TOP nadhazovače celé CPBL. Proto fanoušci, kteří pravidelně sledují tchajwanskou ligu, museli být trochu překvapeni, že po šesti směnách svítilo na tabuli vyrovnané skóre 0-0. Přitom Fubon měl v páté směně velkou šanci odskočit do vedení, když měl bez outu obsazené dvě mety, ale Melville si s touto těžkou situací poradil.

O vítězi tak rozhodla sedmá směna. V ní také Lions dostali na mety dva pálkaře, které pak odpalem až na plot pravého pole stáhl Chieh-hsien Chen.

Tim Melville nakonec dovedl zápas až do vítězného konce, když odházel celých 9 směn a Guardians neumožnil ani jeden doběh. Celkem k tomu potřeboval 123 nadhozů.

Uni-President Lions tak nyní mají jistotu postupu do playoff. Přestože jsem v předchozích dnech napsal, že ze hry o titul v CPBL jsou již Rakuten Monkeys, tak tomu nakonec není. Pokud v posledním utkání základní části porazí Brothers Uni-Lions, tak by právě Lions a Monkeys sehráli tzv. “Playoff Series” na tři vítězné zápasy o postup do finále. Pokud Lions porazí nebo remizují s Chinatrust Brothers, tak postoupí přímo do Taiwan Series, kde si to právě s tímto soupeřem rozdají v boji o titul. Sobotní utkání budete moct sledovat od 11:05 na Twitteri s anglickým komentářem.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..