MBOstatní

KBO: Yoon-sun Oh zaznamenal málo vídaný Cycle

Infielder Lotte Giants Yoon-suk Oh v neděli přidal své jméno do historické knihy KBO. Během zápasu Giants proti Hanwha Eagles na baseballovém stadionu Sajik v Pusanu se Oh stal teprve 27. hráčem historie soutěže, který zaznamenal cycle v historii KBO.

V předešlých dvaceti šesti případech však nikdo nedokázal v rámci Cycle odpálit grand slam homerun. To se povedlo až nyní hráči Giants. Zaznamenal Cycle s grand slamem je jedna z největších rarit baseballu. V historii MLB to zvládlo pouze devět hráčů a pouze jeden v japonské NPB.

Oh tažení za Cycle zahájil dvoumetovým odpalem v první směně proti startérovi Eagles Ju-hong Parkovi. V dohrávce druhé směny při dvou outech a běžcem na druhé metě, 28-letý hráč přidal single. V dohrávce třetí směny, kdy Giants vedli již 5-1, Oh odpálil grand slam homerun. To již ale na kopci Hanwhy stál Jong-soo Kim. Nakonec Oh dokončil cycle třímetovým odpalem v páté směně.

Je pozoruhodné, že Ohův grand slam byl jeho teprve čtvrtým homerun v kariéře a jeho třetím v této sezóně. Giants nakonec zvítězili 14-5 a nyní drží sérii čtyř výher v řadě.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..