MBMLB

MLB: A’s vystavili stopku White Sox. Dál jdou i Dodgers

V noci ze čtvrtku na pátek jsme poznali další dva postupující do divizních sérií. V Americké lize již známou trojici doplnili baseballisté Oaklandu. V Národní lize Dodgers i podruhé porazili Brewers.

Ve třetím utkání série mezi Athletics a White Sox dostali velkou příležitost ukázat se oba bullpeny. Ani jeden ze startujících nadhazovačů nevydržel na kopci do konce druhé směny. Také v zápase platilo, že každý chvilku, tahal pilku. White Sox totiž nejdříve odskočili do vedení 3-0, když první doběh zaznamenal daleký solo homerunem Luis Robert.

Jenže pak se absolutně přestalo dařit nadhazovačům Chicaga, kteří ztratili přesnou ruku a rozdali celkem 9 met zdarma. Toho samozřejmě hráči Oaklandu využili a postupně otočili skóre ve svůj prospěch. Nakonec Athletics zvítězili 6-4 a dokázali si vybojovat postup do divizní série. Pro Oakland to také znamená zastavení dlouhé negativní série v rozhodujících zápasech, ve kterých podlehli v devíti předchozích případech (rekord MLB) a táhne se již od roku 1973. NAvíc Oakland zvítězil v první sérii v playoff od roku 2006.

Hráči Padres přepisovali historii

Kdo se díval na druhý zápas série mezi San Diego Padres a St. Louis Cardinals, tak byl svědkem výkonu, který v minulosti předvedli pouze legendární Babe RuthLou Gehrig. Tyto dvě legendy New York Yankees byly totiž jediné duo spoluhráčů, kteří v zápase playoff zaznamenali každý dva homeruny. Nyní se k nim připojila dvojice Fernando Tatis Jr.Wil Myers.

Oba zmiňovaní se tka výraznou měrou podíleli na obratu Padres z 2-6 na konečných 11-9. O postupujícím z této série tak rozhodne až třetí vzájemný zápas.

Dodgers nezaváhali

Před druhým zápasem série proti Brewers mohli mít fanoušci Dodgers lehké obavy, protože na kopci týmu měl stát Clayton Kershaw. Ten je sice skvělý v základní části, ale v playoff se mu obvykle tolik nedaří. Jenže ve čtvrtek všechny jejich obavy rozptýlil fantastickým výkonem, když týmu dal 8 dominantních směn, v niž zaznamenal 13 strikeoutů. Kromě toho pálkařům Brewers nepovolil ani jeden doběh. Kershaw se tak stal teprve druhým levorukým nadhazovačem historie, který v utkání playoff zaznamenal 13 strikeoutů a nepovolil ani jeden doběh. Tím prvním byů Cliff Lee v roce 2010.

Dodgers tak bez problémů postupují do dalšího kola, kde si na jméno svého soupeře ještě počkají. Ten vzejde z dvojice Padres – Cardinals.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..