ČeskoMB

PBT: Češi i napotřetí vítězně. V sobotu je čeká finále proti Rusku

V pátek čekal na český tým třetí zápas na letošním Pražském baseballovém týdnu. Soupeřem mu byl tým International Stars, který již byl bez šance na postup do finále.

Ještě před začátkem duelu se v Eagles Parku odehrálo homerun derby. Jeho vítězem se stal Ryan Johnson z International Stars, který ve finále předčil Marka Chlupa.

A byl to právě Ryan Johnson, kterého International Stars poslali na kopec proti výběru Mikea Griffina. Kanadský trenér na lavičce české reprezentace dal šanci Marku Minaříkovi. A byl to on, kdo jako první neměl nulu v kolonce umožněných doběhů, když se International Stars dostali do vedení 1-0 v první směně.

Jenže to mezinárodnímu výběru nevydrželo dlouho, protože Češi dokázali odpovědět hned v dalším útoku třemi doběhy. To postupně navyšovali a kráčeli ke třetí výhře na turnaji. V sedmé směně odpálil Marek Chlup míč až za plot, ten se ale po odrazu vrátil do hřiště a chvíli tím zmátl hráče na hřišti, kteří pokračovali v rozehře. Nakonec byl ale správně vyhlášený homerun a Češi vedli již 8-1.

Do dohrávky pak trenéři poslali místo Minaříka Jiřího Vavrušu a soupeř se nadechl k útoku. Jenže v posledních třech směnách pouze třemi doběhy korigoval skóre utkání.

Českou reprezentaci tak v sobotu čeká finálový duel proti Rusku, které v pátek porazilo Prague Selection a zajistilo se druhé místo v tabulce. Ještě předtím se utkají International Stars a Prague Selection s reprezentační “osmnáctkou”. Start finálového utkání je naplánovaný na 18:00.

 123456789 RHE
Česká Republika 03 011 03 0 0 8113
International Stars1 0 0 0 0 021 0 493
Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..