MBMLB

Preview: Dnes začíná Světová série. Kdo ukončí dlouhé čekání na titul?

Dnes přichází ten moment, na který dlouho čekali fanoušci nejlepší baseballové ligy světa. Na neutrální půdě v texaském Airlingtonu se rozehraje letošní boj o titul v Major League Baseball. Poprvé se v ní utkají Tampa Bay Rays a Los Angeles Dodgers.

Rays se dostali do Světové série pouze podruhé v historii klubu, který rozšířil řady MLB teprve v roce 1998. V té době již jejich letošní rival “slavil” 10 let od svého posledního titulu. Do Světové série se pak Dodgers dostali v letech 2017 a 2018, jenže v obou dvou případech nedokázali přehrát své soupeře. Fanoušci však velmi nelibě nesou rok 2017, kdy se ukázalo, že jejich rival Houston Astros prošli s podvodem, když soupeřům za pomocí videa kradli signály.

Dodgers budou v letošní Světové sérii spoléhat na duo Clayton Kershaw a Walker Buehler, které má již dostatek zkušeností konečných fázích playoff. Prvně jmenovaný bude startovat v úvodním duelu. Jenže klíčovým mužem na kopci může být spíše mladý Julio Urias, který je jedním z důvodů, proč vidíme Los Angeles ve Světové sérii. V letošním playoff má zatím ERA 0.56 a 16 strikeoutů v šestnácti odházených směnách. To nejlepší ale předvedl v sedmém utkání NLCS proti Braves, kdy se postavil na kopec v posledních třech směnách a nepustil v nich na metu ani jednoho pálkaře soupeře. Dave Roberts jej navíc proti Rays může postavit do zápasu jako startéra i jako relievera. S velkou pravděpodobností by mohl startovat v zápase číslo 2, protože Buehler bude s největší pravděpodobností začínat třetí zápas.

Také Tampa Bay se může spolehnout na velmi kvalitní nadhoz, ale proti Dodgers budou potřebovat větší podporu od útoku. Proti Dodgers asi nebudou stačit na výhru 4 doběhy, jak tomu bylo v sérii proti Astros, kdy pouze jednou ze sedmi duelů Rays stáhli pět doběhů, což bylo jejich maximum v ALCS.

Budou tedy potřebovat, aby se někdo k Randymu Arozarenovi v zápasech proti Dodgers přidal. Dvojice Austin Meadows a Brandon Lowe v ALCS měli dohromady 6-z-48 a 1 RBI. Willy Adames, Yandy Diaz a Kevin Kiermaier měli v sedmi zápasech proti Astros každý pouze po 2 hity. I proto Rays do boje povolávají svůj top prospekt Wandera Franca. Pokud se tedy dá věřit jeho Instagramu, kde zveřejnil fotku s dresem s nášivkou World Series 2020. Bude mladý Dominikánec tajnou zbraní Tampy ve Světové sérii?

Manny Margot je ale mým osobním typem na hráče, který může být klíčovým pro pálku Tampy v této sérii. Pokud se bude dostávat pravidelně na mety, tak jej Arozarena může stahovat pro doběhy a dát svému týmu výhodu. Pak bude na zbytku lineupu, jestli se přidá.

Vybírat favorita v této sérii je rozhodně velmi složité. Opět bych se nedivil, kdyby i táto série měla až 7 zápasů. Bookmakeři Tipsportu více věří Dodgers, když na ně mají vypsaný kruz 1.48 a na Tampu 2.60.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..