MBMLB

MLB: Stanton se rozhodl zůstat v Yankees následujících 7 let

Giancarlo Stanton měl ve své smlouvě klauzuli, díky které si mohl po letošní sezoně vybrat ukončení svého angažmá v New York Yankees. Dle očekávání se tento pálkař v organizaci rozhodl zůstat.

Stanton tak zůstane v New Yorku do roku 2027 a smlouva mu zaručuje příjem 218 milionů amerických dolarů. Původně Stanton podepsal smlouvu v roce 2014 s Miami Marlins na tehdy rekordních 325 milionů dolarů a 13 let. Yankees pak Stantona získali v rámci výměnu v prosinci 2017. Měsíc po tom, co si odnesl cenu pro nejužitečnějšího hráče Národní ligy.

V posledních dvou letech však toho Stanton v dresu Yankees příliš neodehrál, když jej v základní části mohli fanoušci vidět v 41 utkáních, z toho 23 odehrál letos. Za toto období má statistiky .267/.394/.496, což jsou pro hráče jeho kalibru čísla, která jsou pod očekávání. Jak ale letos v playoff ukázal, pokud bude zdravý, tak stále může atakovat nejvyšší příčky v pálkařských statistikách.

6 hráčů obdrží kvalifikační nabídky

Letošní částka pro kvalifikační nabídky je rekordních 18,9 milionů dolarů a vzhledem k současné ekonomické kondici klubů MLB se neočekávalo, že by byl větší počet baseballistů, kteří nakonec od svého týmu nabídku dostanou. Nakonec se jedná pouze o tuto šestici:

Trevor Bauer, Reds
Kevin Gausman, Giants
DJ LeMahieu, Yankees
JT Realmuto, Phillies
George Springer, Astros
Marcus Stroman, Mets

Bude zajímavé sledovat, kdo tuto nabídku přijme a kdo vyzkouší trh volných hráčů, kde se ale nedají očekávat rekordní podpisy.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..