MBOstatní

NPB: V letošní Japan Series můžou týmy použít univerzální DH

Finále japonské ligy tzv. Japan Series mělo od roku 1985 jedno podobné pravidlo se Světovou sérii. V zápasech na půdě vítěze Centrální ligy nemohly týmy použít suplující pálkaře. To se letos změní.

Pravidlo o suplujícím pálkaři je v Centrální lize NPB stejné, jak tomu je v Národní lize MLB. Naopak v Pacifické lize můžou týmy suplujícího pálkaře používat obdobně, jak je tomu v Americké lize MLB. Pokud tedy zápas Japan Series hostil tým Pacifické ligy, tak oba celky mohly suplujícího pálkaře použít. V opačném případě nikoliv. To se ale letos změní.

Jenže na online mítinku 19. listopadu si kluby jednomyslně odhlasovaly, že se letos můžou DH objevit ve všech duelech Japan Series. Zároveň ale jde pouze pro výjimečné řešení, které by mělo být platné pouze v letošním roce. Naposledy mohly oba týmy v Japan Series využít DH ve všech utkáních v roce 1985, kdy Hanshin Tigers přehráli Seibu Lions. O rok později pro změnu bylo univerzální DH v Japan Series zakázané.

V letošní finálové sérii se utkají vítěz CL Yomiuri Giants a vítěz PL Fukuoka Softbank Hawks. První zápas se hraje v sobotu 21. listopadu se začátkem v 10:10 středoevropského času.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..