MBOstatní

Začíná australská ABL. Letos ochuzena o dva týmy

Již ve čtvrtek v 9:30 středoevropského času rozehrají Sydney Blue Sox a obhájci titulu z Melbourne první zápas nové sezony australské baseballové ligy ABL. Na co se v ní můžeme těšit?

Hvězda Manny

Stejně jako před lety na Tchaj-wanu, tak nyní i v Austrálii, bude lákat fanoušky ke sledování zápasů Manny Ramirez. Osmačtyřicetiletý baseballista, který dvakrát vyhrál Světovou sérii, má stále chuť hrát a v Sydney věří, že by mohl být tím správným tahounem jejich týmu. Jeho úkolem bude také pomoct zvednout popularitu baseballu v zemi, kde stále mají mnohem větší oblibu sporty jako australský fotbal, kriket, rugby a další. Pokud by Blue Sox dovedl až k titulu, tak to bude ta pověstná třešnička na dortu.

O 2 týmy méně

Doba kovidová přináší mnoho nečekaných problémů a starostí. Obzvlášť pokud jde o cestování. I proto není překvapením, že letos do soutěže nezasáhne jihokorejský tým Geelong-Korea. Ten by ale neměl chybět v další sezoně. Mnohem více nejasná je budoucnost Aucklandu v soutěži. Po jeho odhlášení z letošní sezony přišlo ostré vyjádření ředitele ABL, který týmu dokonce pohrozil ukončením spolupráce. Novozélandský klub na to zareagoval prohlášením, že pokud o něj nebude zájem v ABL, tak se přihlásí do jiné soutěže. Každopádně absence Auklandu je velkou ztrátou pro celou ligu. Novozélandský tým si vybudoval slušnou komunitu fanoušků ve světě a zvedl tak zájem o australský baseball.

Oslabený Brisbane

Brisbane patří každým rokem mezi hlavní adepty na zisk mistrovského titulu. Letos ale jeho přípravu ovlivnily restrikce státu Queensland a “bandité” tak nemůžou využít služeb všech čtyř cizinců, kteří měli v jejich dresu nastoupit. Naštěstí pro soutěž ale klub dovolil těmto hráčům přestoupit do konkurenčních týmů.

Skvělé přenosy

Australská liga sází na volně přístupné přenosy pro zahraniční fanoušky. Nejinak tomu bude i letos. Navíc se ABL domluvila s mnoha televizemi v USA, kterým bude dodávat signál a dá se předpokládat, že se kvalita přenosů opět o něco zvedne. Bohužel letos nebudou k dispozici všechny zápasy zdarma na YouTube, protože domácí zápasy Sydney budou k dispozici pouze na Sports Flick, kde stojí předplatné 10 dolarů na měsíc. Vybrané zápasy přinese také Gametime.Sport.

Obhájí Melbourne titul?

Jej stěží můžeme tipovat, kdo je největším favoritem na zisk letošního titulu. Dle složení hráčského kádra mají Aces papírově asi nejsilnější tým. Kvalitním týmem disponuje také Adelaide a černým koněm může být Perth. Nejméně se očekává od Brisbane.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..