Významná novinka je v plánu pro nadcházející sezónu druhé nejvyšší české baseballové ligy. Ta by se dle několika našich zdrojů měla hrát ve dvanácti týmech.
Již před letošní sezónou přitom bylo pravděpodobné, že se První liga nebude v roce 2025 nebude hrát v osmi týmech. Po Nadstavbě o První ligu mělz stávající osmičku rozšířit Bučovice. Ty nakonec nebudou jediné.
💎 Podpořte Diamond Queens
Naším cílem je neustále posouvat náš dívčí baseballový projekt kupředu. Pomozte nám vybavit hráčky vším potřebným!
Naše milníky:
- ▶ 10 000 Kč – Level 1: Dokoupení dalších dresů různých velikostí pro projekt Diamond Queens
- 🔒 25 000 Kč – Level 2: Nákup nového tréninkového vybavení (míče a pálky a pod.)
❤️ Chci podpořit tým
Do základní části První ligy by se totiž měly zapojit tři týmy složené z hráčů do 23 let. Mělo by se jednat o celky, které mají své mužské celky v Extralize. Do playoff by dle našich zdrojů obeznámených s rokovaním něměly tyto tři mužstva postoupit.
Po letech tak První liga dozná výraznějších změn ve svém složení. V minulosti již v ní působily B-týmy extraligových celků, ale po nespokojenosti druholigových týmů se od jejich účasti upustilo. V příštím roce by se ale měly do První ligy vrátit v podobě „třiadvacítek“, což by mohlo dodat soutěži zajímavý náboj.
Připoj se na WhatsApp
Nový WhatsApp kanál s aktuálními informacemi a nabídkami
Přistoupit na kanál →
