Martin Pernička s Martinem Kalábkem © Grega Valancic

Draci Brno si v rozhodujícím zápase základní skupiny Ligy mistrů poradili s Oosterhout Twins 9-3 a postoupili do Final Four. Hlavní role si rozdělili Martin Pernička, který v zápase zasáhl míč třikrát úspěšně včetně dvou homerunů, a startér Filip Čapek, jenž odházel téměř sedm směn s jediným strikeoutem. Oba po zápase popsali, co jim k jejich výkonu pomohlo.


Pernička: „Asi mi to sedí“

💎 Podpořte Diamond Queens

Naším cílem je neustále posouvat náš dívčí baseballový projekt kupředu. Pomozte nám vybavit hráčky vším potřebným!

6 250 Kč Cíl: 10 000 Kč
63%

Naše milníky:

  • 10 000 Kč – Level 1: Dokoupení dalších dresů různých velikostí pro projekt Diamond Queens
  • 🔒 25 000 Kč – Level 2: Nákup nového tréninkového vybavení (míče a pálky a pod.)

❤️ Chci podpořit tým

Pro Martina Perničku to byl jeden z nejvydařenějších zápasů sezony — dva homeruny, několik dalších klíčových odpalů a zásadní podíl na postupu Draků do Final Four. Sám ale přiznal, že po předchozím večerním zápase s domácím Regensburgem nebyly podmínky pro regeneraci nijak ideální.

„Bylo to trošku náročné, protože včera jsme hráli noční zápas s domácím Regensburgem, takže ta regenerace nebyla úplně ideální, ale asi mi to sedí,“ říkal s úsměvem po zápase. „Dneska jsem se cítil výborně, viděl jsem dobře ty nadhozy a trošku jsem hádal, co budou házet, protože házeli podobný sekvence. Takže jsem věděl, co přijde, a dvakrát jsem to trefil, nebo třikrát.“

Pernička ale rychle obrátil pozornost od svého osobního zápisu k týmu — a hlavně k nadhazovačům.

„Kluci taky výbornej výkon, parádní pálka. Nadhazovači — dlouhý turnaj, takže všichni mají odházeno hrozně moc zápasů během tří dnů, hodně nadhozů během tří dnů. Všechny zápasy byly dlouhý, takže bych chtěl smeknout hlavně nadhazovačům, kteří tohle odházeli. Dobrý týmový výkon a doufám, že v září uhrajem co nejlepší výsledek.“

Čapek: „Pocitově bych ani neřekl, že mi sedl“

Filip Čapka ©  Grega Valancic

Druhým mužem zápasu byl startér Filip Čapek. Český mistr s ním vstupoval do utkání rozhodujícího o postupu a Čapek odházel téměř sedm směn. Sám ale označil výkon pocitově za výrazně horší, než ukázalo skóre.

„Byl to boj. Pocitově bych ani neřekl, že mi sedl, ale výsledkově to bylo dobrý. Házel jsem prostě okolo, oni to švihali, takže dobrý,“ popsal Čapek. „Tak půlku těch kluků si ještě pamatuju, co už jsem tam hrál (v nizozemské lize -pozn.red.), tak jsem trošku věděl, co jim házet. A pole hrálo výborně, já jsem měl podle mě jeden strikeout, takže všechno zahráli vlastně borci v poli.“

Příprava na konkrétního soupeře z Nizozemska podle něj probíhala s ohledem na to, jak hraje domácí soutěž.

„Snažil jsem se to procházet a dívat se, jak hrají v Holandsku. Ale jinak já jsem byl ready i v pátek, i včera (v sobotu – pozn.red.) vlastně házet na konci, takže tak jako zápas po zápase to šlo.“

Draci si výhrou nad Twins zajistili postup do Final Four Ligy mistrů, které se odehraje v září.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!
💬

Připoj se na WhatsApp

Nový WhatsApp kanál s aktuálními informacemi a nabídkami

Přistoupit na kanál →

By Ján Jabrocký

K baseballu jsem přičichl v roce 2011 v Brně díky finálovým zápasům české Extraligy a okamžitě se z toho stala láska na celý život. Od té doby na baseball myslím neustále a mám potřebu jej šířit mezi lidi.

Zanech vzkaz

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.