MBMLB

MLB: New York Mets mají nového majitele

Většina fanoušků New York Mets má konečně důvod k radosti. Nenáviděná rodina Wilponů totiž v pondělí oznámila, že prodala klub miliardáři Stevu Cohenovi. Prodejní částka má činit 2,4 miliardy amerických dolarů.

Čtyřiašedesátiletý Cohen byl hlavním favoritem na koupi klubu, ačkoliv se majiteli nedokázal domluvit již v zimě a první jednání ztroskotala začátkem února. V dalším kole se mezi zájemci objevili také slavný baseballista Alex Rodriguez s manželkou Jennifer Lopez. Jenže jejich nabídka nebyla tak vysoká, jako v případě Cohena. Ten tak získal exkluzivního jednání s rodinou Wilponů a jak klub v pondělí potvrdil, obě strany se domluvily na prodeji.

Samozřejmě tento krok ještě musí posvětit 23 ze třiceti majitelů klubů Major League Baseball. Mělo se tak stát v listopadu, kdy mají majitelé pravidelný roční mítink, ale ten byl kvůli pandemii Covid-19 zrušený.

Každopádně fanoušci Mets nyní doufají, že Cohen bude štědřejší než rodina Wilponů a bude investovat do platů hráčů více peněz. Přeci jen jeho jmění je mnohem vyšší. Již nadcházející zimu může Cohen chtít fanouškům ukázat, že chce vrátit týmu titul, na který klub čeká od roku 1986 a Mets podepíší výraznější jména na trhu volných hráčů.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..