Česko

Jablonec i SaBaT postoupili do semifinále 1. ligy

Vladimir Chlup v dresu Jablonce. Foto: Pavel Chorobik
Vladimir Chlup v dresu Jablonce. Foto: Pavel Chorobik

Trochu netradiční model zvolila ČBA pro 1. ligu, když se po odehrané baráži hraje ještě playoff samotné soutěže. Do něj postoupila stejná šestice celků, která již hrála zmíněnou baráž. Ze čtvrtfinále si o víkendu vybojovali postup do semifinále Jablonec a SaBaT.

Série Hluboké s Jabloncem se hrála na tři zápasy a měla hlavně jednoho hrdinu. Stal se jim čtyřiačtyřicetiletý hrající trenér Vladimír Chlup. Ten si do statistik připsal přes dvanáct odházených směn a dvě výhry. Vše stihl v jeden den, když Blesk dotahoval jednozápasovou ztrátu. V sobotu totiž ve vyrovnaném utkání na hřišti v Hluboké zvítězil Sokol těsně 10-9. Pak přišli velké chvíle Jablonce a Vladimíra Chlup. Ten ve druhém zápase vydržel na kopci sedm směn a přispěl k vysoké výhře 18-4. Do třetího naskočil až v jeho průběhu a po výhře 17-13 se svými spoluhráči mohl radovat z postupu do semifinále. To vše před skvělou diváckou kulisou. Blesk si tak ve třech zápasech připsal 44 doběhů. Výborné čísla v útoku podpořil Jonáš Výbora jedním homerunem.

Oslovili jsme proto Vladimíra Chlupa, aby nám řekl, jaké to bylo v jeho věku odházet dvě výhry. Ten však za vysokými výhrami viděl hlavně dobrý výkon v útoku. "Naše pálka byla skvělá a pravidelně přidávala body," řekl mi na začátek rozhovoru. Až pak byl ochoten mluvit o sobě. "V prvním zápase jsme sahali na vítězství rozdílem o patnáct bodů po páté směně. Nakonec se hrálo sedm směn. Jelikož jsem zvyklý z posledních sezon házet kompletní zápasy, tak jsem šel během na kopec ve druhém utkání v situaci, kdy se náš starter dostal do potíží. Hosté snížili na 9-10 s běžci na druhé a třetí metě v páté směně na dva auty. Ze situace se mi povedlo vybruslit a zbytek utkáni jsme doházel."

Druhá série Frýdku-Místku se SaBaTem nabídla dva rozdílné zápasy. Ten první hraný na severu Moravy byl nadhazovačském duelem Martina Dronga a Víta Křepinského. Tento souboj nakonec vyzněl lépe pro hostující mužstvo, které zvítězilo 4-2. K dalšímu utkání se obě mužstva museli přemístnit do hlavního města. Cestování evidentně neprospělo hostujícímu Klasiku a jeho hráči tak po prohře 0-11 museli pogratulovat domácím k postupu do semifinále.

Semifinálové série jsou naplánované na víkend 8.-9. října. Blesk Jablonec se střetně s Olympií Blansko a SaBat vyzve Nuclears Třebíč.

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..