AktualityMLB

2018 MLB Draft preview

Již v pondělí v noci začíná letošní draft MLB, ve kterém budou jako první vybírat skauti Detroit Tigers. Pojďme se proto podívat, kdo má největší šanci stát se letošní jedničkou draftu.

Samozřejmě být jedničkou v draftu MLB ještě neznamená, že budete hvězdou ligy. Ale je to dobrý základ pro kariéru profesionálního hráče. Podívejme se proto na 3 hráče, kteří mají největší šanci stát se letošní jedničkou.

Casey Mize – nadhazovač

Snad nejčastěji zmiňované jméno, před letošním draftem. Tento pravoruký nadhazovač předváděl dominantní výkony v dresu středoškolského týmu a oslnil také jako hráč Univerzity v Auburn. Jeho předností je fastball a dobrá kontrola nadhozů. V uplynulé sezoně ve 102 odházených směnách daroval pouze 10 met zdarma a pálkařům nadělil 140 strikeoutů. Pro Detroit by to byla velmi dobrá volba.

Joey Bart – catcher

Joey Bart ještě před půlrokem nefiguroval v draftových prognózách až tak vysoko. Dokonce již byl jednou draftován, když si jej v roce 2015 vybrala Tampa Bay v 27. kole. Bart se proto raději rozhodl pokračovat ve studiu, což se nakonec ukázalo jako dobrý tah. V týmu Univerzity Gergia Tech si vybudoval pozici jasné jedničky mezi catchery a patřil také mezi favority na zisk Golden Spikes Award, která je určena pro nejlepšího amatérského hráče. Pokud by si jej nevybral Detroit, tak rozhodně bude žhavým kandidátem na pozici číslo 2, kde vybírají Giants. V San Franciscu již rozhodně přemýšlejí o mladém nástupce Bustera Poseyho.

Brady Singer – nadhazovač

Brady je dalším hráčem, který již jednou draftem prošel. V roce 2015 si jej dokonce vybrali Blue Jays již ve druhém kole. Brady se však rozhodl s Torontem nepodepsat smlouvu a pokračovat na Univerzite na Floridě. S ní vyhrál v roce 2017 College World Series a dostal se také do All Star týmu finálového turnaje. Tuto sezonu nastoupil do třinácti zápasů a připsal si v nich 10 výher. 

Samozřejmě není vyloučeno, že se na prvním místě objeví jiný hráč. Kdo nakonec bude letošní jednotkou zjistíme v noci z pondělí na úterý. První kolo draftu budete moct sledovat živě na webu MLB.com.

2018 MLB pořadí 

První kolo 

Pick Tým
1 Detroit Tigers
2 San Francisco Giants
3 Philadelphia Phillies
4 Chicago White Sox
5 Cincinnati Reds
6 New York Mets
7 San Diego Padres
8 Atlanta Braves
9 Oakland Athletics
10 Pittsburgh Pirates
11 Baltimore Orioles
12 Toronto Blue Jays
13 Miami Marlins
14 Seattle Mariners
15 Texas Rangers
16 Tampa Bay Rays
17 Los Angeles Angels
18 Kansas City Royals
19 St. Louis Cardinals
20 Minnesota Twins
21 Milwaukee Brewers
22 Colorado Rockies
23 New York Yankees
24 Chicago Cubs
25 Arizona Diamondbacks
26 Boston Red Sox
27 Washington Nationals
28 Houston Astros
29 Cleveland Indians
30 Los Angeles Dodgers
Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..