MBOstatní

Premier 12: Spojené Státy v těsném souboji porazili Tchaj-wan

Pokud se Američané utkali s Tchaj-wanem na vrcholném turnaji, tak zatím nikdy v historii neprohráli. Poslední vzájemné měření sil však proběhlo již v roce 2011 na Světovém poháru v Panamě. Tentokrát byly oba celky před situací, kdy věděly, že si nemůžou dovolit zaváhat, jinak přijdou o šanci zahrát si o medaile a kvalifikovat se na Olympiádu.

Hned v první směně šli baseballisté USA do vedení, když Andrew Vaughn stáhl pro bod Jordona Adella. Jenže to bylo z jejich strany na delší dobu vše.

Naopak Tchaj-wan dokázal otočit skóre ve svůj prospěch. Nejdříve ve třetí směně přišlo vyrovnání po odpalu  Jin-de Jhanga, aby v šesté směně poslal asijský tým do vedení Chin-Lung Hu solo homerunem.

Američané se nedokázali výrazněji prosadit proti startujícímu nadhazovači Tchaj-wanu Sheng-Feng Wuovi. To se změnilo v dohrávce sedmé směny. V ní dokázal Wu zahrát dva outy a pustit na metu po úspěšném odpalu Erika Kratze. Se dvěma outy pak přišel rozhodující moment utkání. Brent Rooker dokázal odpálit míč hluboko do levého pole a USA se po dvoubodovém homerunu dostali do vedení.

Bullpenamerického týmu ve zbývajících dvou směnách nepustil na metu ani jednoho hráče soupeře a Američané tak zaznamenali velmi důležitou výhru. K tomu, aby měli šanci kvalifikovat se na Olympijské hry nyní ale budou potřebovat pomoct od soupeřů. Pokud Tchaj-wan porazí Austrálii a Jižní Korea Mexiko, tak by se USA a Mexiko utkali v utkání o bronz. Ten by byl zároveň přímým soubojem o postup na Olympiádu.

Tým R H E LOB
Tchaj-wan 2 4 0 2
USA 3 6 0 2

Podpoř nás za cenu jedné kávy! Nebo si kup náš merch!
Become a patron at Patreon!

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..