Lamigo Monkeys se definitivně přejmenovali

(Last Updated On: 19.12.2019)

Již jsme letos zmiňovali, že tchajvanský profesionální baseballový klub Lamigo Monkeys mění majitele. Organizaci totiž od původních majitelů koupila japonská společnost Rakuten, která vlastní také stejnojmenný klub v Nippon Baseball League.

A jak je v Asii zvykem, tak po změně majitele obvykle přichází také změna názvu klubu a prakticky kompletní rembranding. Nejinak je tomu i v tomto případě. Po týdnech dohadů noví majitelé v úterý představili nový název a dresy klubu.

Lamigo se tak od nové sezony přejmenují na Rakuten Monkeys. Nedojde tedy k tomu, čeho se obávali někteří fanoušci, že by v NPB i v CPBL působili stejnojmenné kluby. Velkou změnou však budou barvy klubu. V uplynulých letech jim dominovala hlavně modrá, která nyní na dresech nebude. Naopak dominantní barvou se stane karmínově červená. Dalšími hlavními barvami budou bílá a zlatá.

Klub také započal jednání o prodloužení nájmu na Taoyuan International Baseball Stadium s vedením města Taoyuan. To se již nechalo slyšet, že by chtělo poplatek za pronájem zvednout z aktuálních deset tisíc amerických dolarů na 100 tisíc. Město argumentuje tím, že Monkeys byli nejpopulárnějším týmem soutěže a jeho tržní hodnota šla hodně nahoru. Také návštěvnost na domácích zápasech činila loni 7307 fanoušků v průměru na utkání, což bylo nejlepší číslo v rámci CPBL.

VIDEO: Lamigo Monkeys vyhráli Taiwan Series

 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: